Zlínské žačky WU13 a WU15 byly v 1. lize stoprocentní a znovu jsou mezi nejlepší trojicí na Moravě

Velmi úspěšné byly zlínské výběry v dalším pokračování 1. ligy starších a mladších žákyň Morava. Patnáctka i třináctka ševců dokázaly zvítězit v Příkazech proti Olomouci, a potvrdit tak v případě patnáctky předchozí výhru z domácího prostředí s Brnem. I díky tomu se nacházejí holky ve žlutomodrém v obou kategoriích WU13 a WU15 mezi nejlepší trojicí.

Dívčí patnáctka ševců si poradila nadmíru dobře s Brnem, které již po šesti minutách přehrávala o dvě branky. Z této pohody pak holky ve žlutomodrém těžily celý poločas, v němž nakročili k jasnému vítězství. Také ve druhé půli domácí děvčata výsledek kontrolovala a zaslouženě zvítězila.

V Příkazech proti Hanačkám se také starším žačkám Zlína začátek vydařil a po čtvrthodině měly k dobru dva góly. Ani po změně stran dívčí patnáctka ševců nepřipustila komplikace a Olomouci přidala další tři branky, aniž by domácí Sigmě povolila jediný úspěch. V tabulce jsou aktuálně zlínská děvčata třetí.

Podobně úspěšné jsou i mladší žačky Zlína, aktuálně na druhém místě. Po boji si poradily s Olomoucí. Po nočním dešti a zápase WU15 přitom bylo travnaté hřiště v Příkazech ve špatném stavu. „Začátek zápasu nám ale vyšel a už v páté minutě po rychlém úniku a přesném zakončení Anastázie Strnadové jsme šli do jednogólového vedení. Holky se uklidnily a soupeřky přehrávaly. Pak přišla chyba v obraně a Olomouc srovnala. Naše holky se snažily znovu o vstřelení branky, soupeře přehrávaly, Olomouc hrozila s rychlých protiútoků, které se nám díky obranné hře dařilo zachytávat,“ líčil průběh zlínský trenér Václav Stuchlík.

Co se holkám ve žlutomodrém nedařilo z tlaku na branku, podařilo se ve po půlhodině hry Sofii Krestové, jež rychlým průnikem přes polovinu hřiště a pěknou střelou k tyči posunula hostující celek zase do vedení. Jenže vinou špatné komunikaci mezi hráčkami v samém závěru prvního poločasu obránkyně faulovaly a byl nařízený pokutový kop. I když si brankařka Liliana Beňová na balón sáhla, střela měla razanci a propadla do branky na 2:2.

Druhý poločas byl vyrovnaný, přinesl spoustu šancí na obou stranách, které mohly zápas rozhodnout. Už to vypadalo na stejný výsledek 2:2 jako z minulé sezóny, když po hodině hry vstřelila rozhodují branku ze skrumáže před brankou znovu Sofie Krestová. Zápas se dohrál ve stejném duchu. A  když těsně před koncem zápasu  krásným zákrokem, zabránila míči po střele do horního rohu branky Liliana Beňová, připsala si zlínská děvčata další tři body. „Těsným vítězstvím jsme se vrátili na druhé místo ligové tabulky, ale čekají nás dvě náročné ligové kola,“ upozornil zlínský kouč.

Zveme tímto fanoušky na zápas proti Baníku Ostrava, který se uskuteční v neděli 22. 10. 2023 ve 12 hodin, hřiště Paseky. Sobota 28. 10. 2023 pak od 15.15 hodin, LOKO Brno – FCZ (Brno Heršpice).

VÝSLEDKY – 6. a 7. KOLO 1. ligy starších žaček: FC ZLÍN WU15 – FC ZBROJOVKA BRNO WU15 6:1 (4:0). Branky: 15., 24. a 43. Ryšková Justýna, 3. Bartecká Marie, 6. Křižanová Natálie, 69. Janečková Natalie – 65. Arrufí Emma. Rozhodčí: Hrazdira Viktor. Diváci: 40.

SK SIGMA OLOMOUC WU15 – FC ZLÍN WU15 0:5 (0:2). Branky 6. a 65. Křižanová Natálie, 70. a 77. Holá Natálie, 16. Janečková Natalie. Rozhodčí: Hoffman David. Diváci: 50.

VÝSLEDEK – 6. KOLO 1. ligy mladších žaček: SK SIGMA OLOMOUC WU13 – FC ZLÍN WU13 2:3 (2:2). Branky 12. Vaculíková Barbora, 35. Trnková Thea (penalta) – 5. Strnadová Anastazie, 30. a 61. Krestová Sofie. Rozhodčí: Hoffman David. Diváci: 30.