Zlínské fotbalistky zpackaly první poločas, pak už jen korigovaly

Ženy FC Zlín chtěly ve třetím utkání tohoto ročníku II. ligy na domácím hřišti vyhrát, ale po katastrofálním prvním poločase, který s druhým druholigovým nováčkem Dynamem České Budějovice prohrály 0:7, si musí na další body do tabulky ještě počkat. Zlepšený výkon týmu ve druhém poločasu stačil pouze na zkorigování výsledku.

Prvních 10 minut nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí tým měl utrpět debakl. Hra bylo vyrovnaná na obě strany, až v 10. minutě se dostala do velké šance nejlepší hráčka Dynama, zkušená Adéla Šturmová, která má za sebou působení v žákovských týmech pražské Sparty. Avšak při svém sólovém nájezdu na Michaelu Matlachovou, jež tentokrát nahradila odpočívající oporu Janu Batouškovou, se nechala vytlačit do úhlu a zakončila pouze slabou střelou vedle.

Nicméně hned o minutu později ze šestnáctky trefila šibenici její spoluhráčka Jandová. Domácí ženy potom nepochopitelně začaly nechávat na své polovině příliš prostoru hráčkám Dynama, a ty nabízené šance využívaly. V 19. minutě po proměněné penaltě, když vyběhnuvší Michaela Matlachová srazila útočnici Dynama, která na ni postupovala sama, byl stav již 0:3. Během šesti minut potom dosáhla hattricku nejlepší kanonýrka hostujícího týmu Karolina Vaňková. A domácí ženy si nechaly v poslední minutě první půle dát ještě sedmý gól.

O přestávce tak v kabině domácích žen vládla pohřební nálada. Do druhého poločasu nastoupily Anna Smetanová a Magda Žalková. Avšak hned ve 48. minutě si domácí ženy počínaly opět nedůrazně, a Adéla Šturmová se dočkala také gólu. Teprve po inkasovaném osmém gólu domácí ženy konečně začaly běhat, dohrávat souboje, a obraz hry se změnil. V 54. minutě po prodloužení Magdy Žalkové za obranu utekla Helena Zdráhalová své strážkyni a přesnou střelou k tyči vstřelila svůj první gól ve žlutomodrém dresu.

A přišly i další šance na straně domácích fotbalistek. Nejprve Magda Žalková mohla dorazit z malého vápna, ale obránkyně Dynama její střelu zblokovala. Prosadila se až v 74. minutě Vendula Machů krásnou střelou z rohu šestnáctky, která skončila v šibenici branky. Domácí ženy se potom snažily přidat ještě další gól, ale to už se jim nepodařilo i přes mnohem lepší hru než v prvním poločase a několik slibných šancí.

Nespokojený trenér Radoslav Rojko byl při hodnocení zápasu stručný: „Obrovská taktická nedisciplinovanost, napadali jsme vysoko a technicky vyspělému soupeři vytvářeli velké prostory na průnikovou hru. Chyběl důraz v soubojích a chuť hrát. V poločase jsme provedli dvojí střídání, začali jsme z hlubšího bloku vyčkávat na své příležitosti, které se dostavily. I přes velké zlepšení ve druhém poločasu zápas celkově hodnotím jako velký propadák, výsledek mluví za vše.“

Další utkání sehrají ženy FC Zlín v sobotu 7. 9. 2024 na hřišti Baníku Ostrava v Radvanicích, duel začíná ve 12 hodin. Baník je po třech kolech bez ztráty bodu na čele tabulky a dokonce dosud neinkasoval žádný gól. V minulém kole Baňky vyhrály na hřišti Sparty Praha B 1:0.

VÝSLEDEK – 3. KOLO II. LIGY ŽEN: FC Zlín – Dynamo České Budějovice 2:8 (0:7). Branky: 54. Zdráhalová, 74. Machů – 11. a 19. (pen.) Jandová, 15. Skálová, 37., 39. a 41. Vaňková, 45. Hrubá Eliška, 48. Šturmová. Sestava Zlína: Matlachová – Bartlová (79. Martináková), Možíšová (46. Smetanová), Martáková, Hrubá – Hájková (46. Žalková), Chodurová, Průchová (60. Janíková) – Zdráhalová (79. Čípová), Marholtová, Machů.