Zlínské fotbalistky vstoupily do druholigových záchranářských bojů výhrou v Praze

V úvodním druholigovém nadstavbovém kole ve skupině o záchranu se zlínské fotbalistky vytáhly. Zvítězily v Praze na Proseku nad domácím soupeřem 4:1, čímž výrazně oživily svoje šance na setrvání v soutěži. Výsledek je o to cennější, že zlínská děvčata favoritem rozhodně nebyla.

Žlutomodré holky totiž v podzimním utkání na Vršavě s FC Praha remizovaly 2:2, v odvetě tomuto soupeři podlehly těsně 1:2 a až na potřetí jej dokázaly porazit. Pražské fotbalistky přitom vedou s náskokem tabulku skupiny o udržení a neměly by mít problémy se záchranou v soutěži.

Fotbalistky FC TRINITY vstoupily do zápasu dobře, dařila se jim kombinace a udržovaly hru převážně na polovině pražského týmu. Avšak jeho branku na začátku utkání ohrozily střelami z dálky pouze Sára Korvasová a Nela Ševčíková, s oběma si domácí gólmanka poradila. V 17. minutě přišly ke slovu domácí hráčky: jejich útočnice utekla obraně, Michaela Matlachová proti ní vyběhla a po vzájemné srážce se domácí tým domáhal penalty. Rozhodčí Hrušková naštěstí odpískala pouze rohový kop.

Vzápětí přišla skvělá desetiminutovka hostujících žen, která rozhodla o osudu celého zápasu. Nejprve ve 20. minutě Nela Ševčíková chytrou uličkou našla za obranou Sáru Illéšovou, a ta v souboji s gólmankou nezaváhala a vstřelila první branku zápasu. O šest minut později utekla své strážkyni po levé straně opět Sára Illéšová, jež se sice dostala do úhlu, ale stihla vystřelit k bližší tyči a domácí gólmance míč prošel pod tělem do sítě. Do třetice poslala Sára Illéšová pas za obranu na Barboru Marholtovou, která chladnokrevně zakončila střelou podle gólmanky a zvýšila na 3:0.

Žlutomodré holky ale potom zcela nepochopitelně přenechaly iniciativu Pražankám, ztrácely zbytečně míče nepřesnými přihrávkami a nechaly se zatlačit na svou polovinu. Pražankám se naštěstí podařilo z jejich převahy vstřelit pouze jeden gól v 38. minutě, kdy po levé straně prošla jejich nejlepší a nejzkušenější hráčka Jana Červeňáková, a z úhlu prostřelila Michaelu Matlachovou k tyči.

Na začátku druhého poločasu přišel očekávaný nápor domácích žen. Během prvních pěti minut druhé půle nevyužily Pražanky dvě obrovské šance, když jednou skončila střela z malého vápna těsně vedle branky a druhou nebezpečnou situaci zachránila Michaela Matlachová. Avšak po čtvrthodině začal nápor domácího týmu slábnout, vysoká Červeňáková přestala zlobit a ženy FC Praha tak zahrozily pouze z několika rohů a trestných kopů před šestnáctkou.

Z protiútoků do otevřené obrany začaly ohrožovat branku pražského celku i ženy ze Zlína. V 79. utekla po pravé straně Vendula Machů, přihrála míč na šestnáctku pro Nelu Ševčíkovou, jejíž střelu gólmanka sice vyrazila, ale dobíhající Šárka Zichová vrátila míč do sítě a definitivně rozhodla o tom, že žlutomodré holky si odvezou všechny tři body do Zlína.

Trenérka Pavla Červenková hodnotila utkání následovně: „Vítězství ve velmi důležitém utkání, které rozhodně nelze hodnotit podle výsledku jako jednoznačné. My jsme byli lepší v první půli, soupeř ve druhé. Na straně soupeře byla vidět zkušenost a u našich holek obrovská bojovnost a chuť zápas dotáhnout do vítězného konce.“

Ženy FC TRINITY sehrají další zápas druholigové soutěže v neděli 14. května 2023, kdy se v přímém souboji o záchranu střetnou se Sigmou Olomouc. Začátek utkání na Vršavě v areálu Vlastislava Marečka je ve 14 hodin.

VÝSLEDEK – 2. LIGA ŽEN, skupina o záchranu – 1. kolo: FC Praha – FC TRINITY Zlín 1:4 (1:3). Branky: 38. Červeňáková – 20. a 26. Illéšová, 30. Marholtová, 79. Zichová. Rozhodčí: Hrušková Katka – Marušinová Mária, Machová Eliška. Diváci: 38. Sestava Zlína: Matlachová – Hrubá, Martáková, Možíšová, Zichová (86. Martináková) – Machů, Korvasová (63. Vyvlečková), N. Ševčíková, Rozsypalová (86. Čípová) – Illéšová, Marholtová.