Zlínské fotbalistky udržely proti Olomouci podzimní neporazitelnost

Zlínské fotbalistky sice v sedmém kole Moravskoslezské ligy žen poprvé v sezoně ztratily, když v Těšeticích proti domácí Olomouci vydřeli remízu 2:2, stále však zůstávají v soutěži neporaženy. Tentokrát ale měly namále, protože proti Hanačkám zachraňovaly bod až v samotném závěru střetnutí.

Béčko Sigmy Olomouc má ve svých řadách několik hráček, které nastupují ve druhé lize za první tým. Na menším hřišti a náročném terénu rozmáčeném nočním deštěm přesto nastoupily ženy ve žlutomodrém dobře. Od začátku šikovně kombinovaly a vynutily si územní převahu. Ta jim vynesla první gól zápasu v 10. minutě. Sára Illéšová poslala míč obloučkem za obranu na křídlo pro Barboru Marholtovou, která předběhla svou strážkyni, první střelu jí stihla gólmanka ještě vyrazit, rychlá záložnice ale stihla míč doběhnout a téměř z brankové čáry jej opakovanou střelou poslat od tyče do sítě.

Ženy ve žlutomodrém měly potom další tři velké šance ke zvýšení náskoku, ale neskórovaly ani z největší z nich, když ve 34. minutě Barbora Marholtová na malém vápně netrefila dobře centr Emy Rozsypalové. V této době již olomoucké ženy dokázaly hru v poli vyrovnat, ale do velkých šancí se dlouho nedostávaly. Až ve 38. minutě jim pomohla chyba ve středu hostující obrany, která nabídla sólový únik Natálii Veselé: ta obešla i Janu Batouškovou a vyrovnala do prázdné branky. Hostující tým tento gól zmrazil, takže do přestávky již olomouckou branku neohrozil.

Do druhého poločasu hostující ženy nastoupily s odhodláním vybojovat další výhru v soutěži. Avšak domácí hráčky vycítily příležitost, obětavě bojovaly a dařilo se jim na menším hřišti často přerušovat kombinace žlutomodrých holek za cenu faulů nebo autů. Ty si hodně akcí pokazily samy nepřesnými přihrávkami nebo tím, že příliš dlouho držely míč. Přesto v 52. minutě měla gól na kopačkách Vendula Machů, které před branku přihrála Sára Illéšová. Avšak s její nepovedenou střelou z první si domácí gólmanka poradila. V další šanci se ocitla o několik minut později těsně před brankou Barbora Marholtová, opět jí střela nesedla.

Na druhé straně hrozily z protiútoků posily z áčka Sigmy Natálie Veselá a Hana Baštincová, které se podařilo dostat v 73. minutě za obranu a překonat Janu Batouškovou podruhé. Olomoucké ženy potom začaly bránit výsledek, a když už se zdálo, že se jim podaří náskok udržet, po jednom z faulů před šestnáctkou si v 88. minutě postavila míč k trestnému kopu Lucie Martáková: její centr před branku Sigmy si obránkyně Nikola Knilová ve snaze zachránit před nabíhajícími útočnicemi poslala hlavou do vlastní sítě.

Utkání tak skončilo remízou, kterou nakonec braly obě strany.

VÝSLEDEK – 7. KOLO MSLŽ: SK SIGMA OLOMOUC B  – FC ZLÍN 2:2 (1:1). Branky: 38. Veselá Natálie, 73. Baštincová Hana – 10. Marholtová Barbora, 88. Knilová Nikola (vlastní). Rozhodčí: Vejtasa Simon – Přecechtěl Jan, Rosskohl Ladislav. Diváci: 39. Sestava Zlína: Batoušková – Machů, Martáková, Vyvlečková, Zichová – Bartlová, Rozsypalová, Dorotovičová, Hájková, Marholtová – Illéšová. Střídaly: Čípová, Štichová, Zelinková, Žalková. Góly: 10. Marholtová, 88. vlastní (Knilová) – 38. Veselá, 73. Baštincová.