Zlínské fotbalistky sice Hanačky potrápily, body se však stěhují do Olomouce

Ani dohrávaný duel šestého kola druhé nejvyšší celostátní soutěže nepřinesl radost do kabiny fotbalistek ševců. Zlínské hráčky podlehly ve středečním duelu na Vršavě olomoucké Sigmě 0:2 a dál zůstávají v druholigové tabulce poslední.

Ženy FC Zlín konečně po čtyřech porážkách nastoupily doma na Vršavě proti soupeři ze spodní poloviny tabulky. Ale ženy Sigmy Olomouc v létě hodně posílily, a i když první čtyři zápasy v soutěži prohrály, bylo jen otázkou času, kdy si tým sedne a začne vyhrávat. Po výměně trenéra to minulý týden odnesla pražská Dukla porážkou v Kožušanech 0:6, proto bylo jasné, že žlutomodré ženy v odloženém utkání nečeká nic lehkého.

Hráčky obou týmů se navzájem dobře znají, za Olomouc nastoupila v brance Anna Schovajsová a v záloze Nela Novotná (za svobodna Ševčíková), které působily ve žlutomodrém dresu, na druhé straně zase v Sigmě několik let odehrála Natalie Možíšová. Utkání proto přineslo především urputný boj ve středu pole s mnoha souboji a nepřesnostmi.

Dříve nervozitu ze sebe setřásly hostující hráčky, které lépe kombinovaly a na začátku utkání si vypracovaly mírnou územní převahu. Ta jim vynesla první gól ve 13. minutě, když bývalá hráčka Slovácka Kateřina Furiková vystihla rozehrávku v domácí obraně a střelou, která se odrazila od břevna, nedala Janě Batouškové v brance domácích šanci.

Až potom domácí ženy hru vyrovnaly, ale proti důrazně hrající obraně Hanaček se dlouho nedokázaly prosadit. Ve 29. minutě konečně dostala ideální uličku od Anny Smetanové za obranu Bára Čípová: její střelu ze strany ve vyložené pozici gólmanka stačila tečovat na roh.

Vyrovnaná hra pokračovala po přestávce, ovšem domácí ženy stále nedokázaly překonat dobře bránící hostující obranu. Dostaly se pouze k několika trestným kopům a rohům, které rozehrávaly Lucie Martáková a Barbora Marholtová, ale hráčkám domácích při jejich nákopech chyběl v šestnáctce důraz. Změnu nepřineslo ani několikanásobné střídání.

Sigma byla naproti tomu blízko ke gólu v 79. minutě, kdy Eliška Kretschmann v dobré pozici překopla branku, a v 89. minutě, to zase střelu Martiny Kopečkové směřující do horního krásným zákrokem vyrazila Jana Batoušková. Utkání tak rozhodla už v nastavení svým druhým gólem Kateřina Furiková, jež z trestného kopu od poloviny hřiště nakopla míč před branku, ten se při dopadu na zem v šestnáctce nečekaně vysoko odrazil a přeplachtil i Janu Batouškovou.

Trenér Radoslav Rojko neskrýval zklamání z dalšího utkání bez bodového zisku: „Hlavní cíl zápasu, konečně získat nějaký bod, jsme nesplnili. Jednalo se o dynamický zápas nahoru dolů, s množstvím nepřesností. Při naší obrovské hrubce před šestnáctkou jsme soupeři darovali laciný gól. Prohráli jsme řadu vzdušných soubojů proti urostlé stoperce a střední záložníci Sigmy. I tak se nám podařilo pár slibných akcí, největší příležitost měla Bára Čípová, gólmanka však bravurně vytlačila střelu na roh. Pokud chceme získat v sobotu body, musíme se rychle poučit z našich chyb, koncentrovat se na naše silné stránky a rvát se do posledního momentu.“

Ženy FC Zlín teď čekají soupeři ze spodní poloviny tabulky, takže už konečně potřebují začít bodovat. Hned v sobotu 28. 9. 2024 by to chtěly dokázat na Vršavě v utkání proti Hradci Králové, které začíná ve 12 hodin.

VÝSLEDEK – 6. KOLO II. LIGY ŽEN: FC ZLÍN – SK SIGMA OLOMOUC 0:2 (0:1). Branky: 13. a 90. Furiková. Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Mikuláštiková Michaela, Pinďák Vojtěch. Diváci: 196. Sestava Zlína: Batoušková – Bartlová (75. Martináková), Možíšová (58. Zichová), Martáková, Smetanová – Chodurová, Janíková (55. Žalková), Marholtová, Čípová (55. Hrubá) – Machů, Dorotovičová (75. Průchová).