Zlínské fotbalistky neudržely dvoubrankové vedení a podlehly Teplicím

Ve svém třetím jarním vystoupení druholigové fotbalistky Zlína nepotěšily. Ženy FC TRINITY Zlín tentokrát nepotvrdily dobré výkony z prvních dvou jarních kol a se sousedem v tabulce, týmem FK Teplice, v souboji o šesté místo tabulky prohrály na Vršavě 3:4.

První poločas začaly lépe ženy z Teplic, na kterých nebyla dlouhá cesta autobusem vůbec vidět. Lépe si přihrávaly, byly rychlejší a důraznější. Územní převaha jim vynesla tři nebezpečně zahrávané rohy, s nimiž měla domácí obrana problémy. A ze třetího z nich dokázaly Severočešky skórovat: samotný roh sice obrana odvrátila, míč se ale vrátil zpět k hráčce zahrávající roh, jež napodruhé odcentrovala přesně na hlavu Kristýny Henychové, a ta otevřela skóre zápasu.

Až tento gól probudil také domácí fotbalistky: konečně začaly běhat a zpřesnily své kombinace. V 17. minutě utekla po pravé straně Vendula Machů, předložila míč pro Sáru Illéšovou, ta jej ale v dobré pozici netrefila. Ve 21. minutě utekla teplické obraně Barbora Marholtová, avšak s její střelou z úhlu si gólmanka poradila. Až ve 33. minutě žlutomodré holky vyrovnaly. To Sára Korvasová dostala míč mezi stoperky, pronikla do šestnáctky, obešla dvě protihráčky a poslala míč k tyči teplické branky. Až do konce poločasu měly potom domácí hráčky územní převahu, ovšem ke gólu nevedla ani šance Magdy Žalkové po centru Sáry Korvasové.

Druhý poločas začaly žlutomodré hráčky skvěle: ve 49. minutě si naběhla Bára Marholtová na přihrávku od Sáry Korvasové a svůj únik proměnila ve druhý gól domácích žen. Vedení mohla v 54. minutě zvýšit Sára Illéšová, která se po nedorozumění v obraně teplických hráček zadarmo dostala k míči, postupovala sama na branku, ale trefila jen nohy gólmanky. Přesto domácí útočnice hned o minutu později svou další šanci proměnila a zvýšila na 3:1.

Avšak domácí obrana vzápětí neuhlídala teplickou útočnici Lenku Galbavou, a ta snížila na 3:2. Na dvougólový rozdíl mohla opět zvýšit Barbora Marholtová, kterou našla na malém vápně po svém úniku po pravé straně Sára Illéšová. Bohužel tentokrát poslala svou střelu jen do gólmanky. Domácí tým potom namísto držení míče a hlídání výsledku nedokázal čelit důrazné hře teplických hráček a začal hromadit chyby.

Jednu z nich potrestala nejprve v 75. minutě z penalty po faulu v šestnáctce Denisa Rezková. A obrat ve svůj prospěch dokonaly teplické hráčky v 88. minutě, kdy opět po zbytečném faulu dostaly příležitost k trestnému kopu u brankové čáry těsně za hranicí šestnáctky. Centr z tohoto zkráceného roku poslala hlavou do sítě nejnebezpečnější hráčka Teplic Lenka Galbavá. Domácí ženy tak musí nadále bojovat o záchranu v soutěži, tentokrát si zápas prohrály samy vlastními chybami.

VÝSLEDEK – 13. kolo II. ligy žen: FC TRINITY Zlín – FK Teplice 3:4 (1:1). Branky: 33. Sára Korvasová, 50. Barbora Marholtová, 55. Sára Illéšová – 12. Kristýna Henychová, 57. a 88. Lenka Galbavá, 75. Denisa Rezková (pen.). Rozhodčí: Suchá Klára – Uhlířová Marie, Plátková Andrea. Diváci: 50. Sestava Zlína: Matlachová – Vyvlečková (82. Kalandrová), Možíšová, Martáková, Machů – Rozsypalová, Tomečková, Korvasová, Marholtová – Žalková (46. Zichová), Illéšová. Rozhodčí: Klára Suchá – Marie Uhlířová, Andrea Plátková.