Zlínské fotbalistky druholigový duel v Teplicích vůbec nezvládly

Ženy FC Zlín mají za sebou první výjezd na hřiště soupeře v letošním ročníku II. ligy. V sobotu sehrály první venkovní zápas v Dubí s Teplicemi, ten se jim ale vůbec nepovedl. Přitom Teplice měly být papírově hratelným soupeřem, ve II. lize se v minulém roce zachránily až v baráži na penalty proti Bohemians Praha, a žlutomodré ženy s nimi při své premiéře ve II. lize v předminulé sezóně sehrály tři vyrovnané zápasy.

Avšak vypadalo to, jakoby hostující ženy v sobotním horkém odpoledni nechaly odhodlání, bojovnost a fotbalové schopnosti po zdlouhavé cestě do Teplic v autobusu. Od začátku se tak hrálo převážně na jednu branku. Hostující hráčky dobře věděly o tom, jak jsou Teplice nebezpečné při standardních situacích, ale přesto v 7. minutě přišel první zbytečný roh Teplic a přesný míč na hlavu vysoké Terezy Hoffmannové, která otevřela skóre zápasu.

Tlak Teplic pokračoval, o deset minut později dostala těsně za rohem šestnáctky proti noze zpětnou přihrávku Nikola Krebsová, jež z první poslala míč do zadního rohu branky Jany Batouškové. A trápení zlínských žen pokračovalo ve 28. minutě, kdy jedna z teplických hráček vystihla malou domů hostujících hráček, obešla Janu Batouškovou a přihrála před branku Kristýně Henychové, která nadvakrát dostala míč do branky Zlína potřetí.

Trenér Rojko se potom pokusil oživit hru dvojím střídáním, to se částečně podařilo, až potom ve 39. minutě se konečně dostaly ke slovu hostující hráčky: Helena Zdráhalová zachytila odražený míč na šestnáctce, ale její pokus o přehození špatně vyběhnuvší domácí gólmanky nevyšel.

Do druhého poločasu zlínské ženy nastoupily s odhodláním ještě s výsledkem něco udělat, hru v poli sice vyrovnaly, ale v 51. minutě váhání v obraně s odkopem potrestala Lucie Málková a zvýšila na 4:0. Domácí ženy už se potom při jasném vedení nehnaly tolik dopředu, takže hra se odehrávala převážně ve středu hřiště, hostující ženy se dostaly také několikrát do blízkosti branky Teplic, ale na změnu skóre v jejich prospěch to nestačilo. Zápas se tak už jenom dohrával a skončil zaslouženou výhrou domácích hráček.

Trenér Radoslav Rojko tentokrát neskrýval zklamání: „Soupeř na nás důrazně naběhl – kolmé a diagonální míče směřovaly do vápna a hráčky Teplic je okamžitě dobíhaly. Bohužel jsme si s tím nedokázali vůbec poradit a za půl hodiny jsme prohrávali 0:3. Celý tým podal hodně špatný výkon, působil ospalým a bezmocným dojmem. Jediným pozitivem byla Karolína Průchová, která po vystřídání přinesla oživení hry. Po přestávce došlo k mírnému zlepšení, které ale nestačilo na zkorigování výsledku, zápas se víceméně dohrával a dnešní výkon týmu je velkým zklamáním.“

Další zápas II. ligy sehrají zlínské ženy v neděli 1. září 2024 na Vršavě proti Dynamu České Budějovice. Výkop utkání je v 16 hodin.

VÝSLEDEK – 2. KOLO II. LIGY ŽEN: FK Teplice – FC Zlín 4:0 (3:0). Branky: 7. Hoffmannová, 17. Krebsová, 28. Henychová, 51. Málková. Sestava Zlína: Batoušková – Bartlová (36. Průchová), Martáková (86. Novosadová), Možíšová (36. Hrubá), Smetanová – Machů, Marholtová, Chodurová, Martináková (70. Janíková) – Žalková (Románková), Zdráhalová.