Patnáctka ševců vyloupila Jihlavu – z Vysočiny veze tři body!

Ligoví žáci FC Zlín U15 navázali v Jihlavě výkonem na své první mistrovské venkovní utkání se Zbrojovkou Brno, kde dokázali překvapivě urvat bod. Tentokrát si odvážejí dokonce všechny tři! Poprvé v sezoně.

Velmi dobrý výkon v prvním poločase korunoval vedoucím gólem Šimon Herián po přihrávce Václava Iháze – 0:1.

Již před tím měli mladí ševci několik velmi dobrých příležitostí a dvakrát nastřelili brankovou konstrukci.

Druhý poločas nemohl začít lépe: ve 41. minutě Václav Iház vystihnul rozehrávku soupeře a sám před domácím gólmanem nezaváhal – 0:2.

Soupeř sice dokázal po sedmi minutách snížit, ale dvougólové vedení si mladí ševci vzali za dvě minuty zase zpět: po akci Franty Tkadlčíka opět skóroval Václav Iház – 1:3.

Nebýt chybné rozehrávky od gólmana, kterou domácí dokázali potrestat – mohlo utkání skončit pohodovým vítězstvím našich barev. Takto za stavu 2:3 museli žlutomodří kluci ukázat kromě fotbalových dovedností i dostatek morálních vlastností a svou bojovností dovést zápas ke zdárnému konci.

„Cenné vítězství nad kvalitním soupeřem nám jen potvrdilo směr, kterým se chceme ubírat,“ zhodnotil utkání hlavní trenér zlínského celku U15 Marek Kalivoda.

Již ve středu 4. září zajíždí žáci U15 a U14 do Přerova k dalšímu mistrovskému utkání. Hraje se na Sokolské ulici od 15.00 (U15) resp. 17.00 hodin (U14).

VÝSLEDEK – 4. KOLO MSŽL: FC VYSOČINA JIHLAVA U15 – FC ZLÍN U15 2:3 (0:1). Branky Zlína: Václav Iház 2, Šimon Herián. Sestava Zlína: Matyáš Novák-Vojta Bartošák, Tomáš Hora, Matúš Hála, Adam Gerych, Filip Mudřík, Šimon Herián, Martin Vidlička, Adam Žabčík, Franta Tkadlčík, Václav Iház. Střídali: Matyáš Procházka, Matyáš Dorůšek, Tibor Výmola, Samuel Skopalík, Martin Márton, Niki Havránek