Patnáctka ševců předvedla na Slovácku sympatický výkon, konec byl však hořký

Jarní start do přetěžké fáze v boji o záchranu v Moravskoslezské žákovské lize patnáctce ševců výsledkově nevyšel. Herně sice na Slovácku obstála a držela se statečně, jenomže góly stříleli v Kunovicích po změně stran pouze domácí. Ti vyhráli 3:0.

Až obdržené dvě branky v samém závěru utkání rozhodly o jasném vítězství domácích. Přesto mladí ševci zanechali v Kunovicích slušný dojem a do dalších bojů můžou jít se vztyčenou hlavou. Hostům ze Zlína patřil zejména úvod utkání, pak se hra vyrovnala, ale větší příležitosti se na obou stranách neurodily.

I do druhého poločasu vstoupili zlínští fotbalisté aktivněji a dostali se nejdříve do šance Fagulcem, který ale zamířil ve své příležitosti nad bránu, a poté se do vápna dral Sam Žiak, nevyřešil však situaci nejlépe. V 65. minutě udeřilo zčista jasna na druhé straně, kdy soupeř prošel jako nůž máslem středem hřiště a po následné spolupráci dokázal zakončit přesně do sítě – 0:1.

V následujících deseti minutách se zlínští mladíci pokoušeli dobýt slováckou branku, leč marně. Naopak pět minut před koncem utkání po hostujícím rohovém kopu se slovácký celek dostal do brejkové situace a rozhodl utkání ve svůj prospěch – 0:2. V poslední minutě pak domácí výsledek zpečetili po standardní situaci na konečných 0:3.

„Výsledek mě mrzí, tým zejména v úvodu prvního poločasu, a ve druhém poločasu do obdržené branky, předvedl nadějný výkon. Obdržené branky nám ukázaly, na čem máme dále pracovat, stejně jako na finální fázi. Pokud mám za výkon někoho vyzdvihnout, tak je to Ondra Bližňák. Stínem utkání je zranění Chrise Parrilly. Tímto mu přejeme brzký návrat na trávník,“ bilancoval úvodní mistrovský duel tohoto jara zlínský trenér Marek Kalivoda.

VÝSLEDEK – 17. KOLO MSŽL: FC SLOVÁCKO “15“ – FC ZLÍN “15“ 3:0 (0:0). Branka: Toman 2, Beneš. Rozhodčí: Šimoník David – Prokůpek Kamil, Zpěvák Petr. Diváci: 55. Sestava Zlína: Jiří Procházka – Ondřej Bližňák, Jakub Němeček, Ondřej Šebesta, Filip Kišš (60. Matěj Tkáč) – Richard Sabák, Tomáš Brambor (78. Jaroš Petr), Jan Fagulec, Samuel Žiak (70. Jakub Truhlář), Vojtěch Hlavňovský (60. Chris Parrilla, 70. Tomáš Juřička), Lukáš Střecha (60. Jakub Nevrlý).