Patnáctka ševců bodovala i v posledním utkání v Opavě

Poslední kolo Moravskoslezské žákovské ligy si mohla patnáctka ševců konečně vychutnat. Poprvé v nadstavbové části skupiny o záchranu jí totiž nehrozily sestupové starosti. Možná i proto předvedli borci ve žlutomodrém na hřišti silné Opavy solidní výkon podpořený remízou 1.1.

Již s jistotou udržení nejvyšší žákovské soutěže odehráli naši nejstarší žáci své poslední mistrovské utkání před letní pauzou na hřišti SFC Opava a dokázali odtud odvézt cenný bod.

A mohlo jich být i více, kdyby v úvodní části 1. poločasu dokázali mladí ševci proměnit velké šance, které si vypracovali. Ale ani Jarda Měřil, ani Lukáš Střecha se neprosadili.

Podařilo se to až Richardu Sabákovi v 11. minutě z pokutového kopu po faulu na Sama Žiaka. Domácí byli dokonale opařeni, takový úvod jistě nečekali. Přesto se jim podařilo 18. minutě vyrovnat po průnikové přihrávce do pokutového území. Debutující gólman Ráďa Kašpárek už nedokázal gólu zabránit, přesto si za svůj výkon zaslouží velkou pochvalu.

V dalším průběhu se aktivita přelévala z jedné strany na druhou, ale již bez gólového efektu. Ve velmi teplém a větrném počasí se obě strany snažily o útočný fotbal, v koncovce to však už úspěšné nebylo, a tak utkání skončilo nerozhodně 1-1.

Konečná tabulka po nadstavbě, kde se započítávaly i body ze základní části.

1. Slovácko 10 5 2 3 44:50 42
2. Opava 10 4 3 3 53:65 42
3. Zlín 10 5 3 2 47:59 34
4. Frýdek-Místek 10 3 3 4 42:85 33
5. Karviná 10 2 3 5 38:64 32
6. SK Líšeň 10 3 2 5 37:96 22

Zlínští mladíci ovládli nadstavbovou část a na venkovních hřištích nepoznali porážku. Sestupující o soutěž níž jsou MFK Karviná a SK Líšeň.

VÝSLEDEK – 10. KOLO MSŽL, sk. o 7. – 12. místo: SFC OPAVA “15“ – FC ZLÍN “15“ 1:1 (1:1). Branky: 18. Ševčík Kristián – 10. Sabák Richard (penalta). Rozhodčí: Schneider Pavel – Těžký Michal, Čelůstka Filip. Diváci: 45. Sestava Zlína: Radim Kašpárek – Ondřej Bližňák, Jakub Němeček, Ondřej Šebesta, David Vávra – Jaromír Měřil (41. Kushlen), Tomáš Brambor, Richard Sabák (51. Jaroslav Matocha), Samuel Žiak (41. Tomáš Juřička), Vojtěch Hlavňovský (41. Jakub Truhlář) – Lukáš Střecha (41. Jakub Nevrlý).