Juniorky ševců po výhrách ve Znojmě a doma s Olomoucí drží jednobodový náskok v čele soutěže

Zlínské juniorky WU18 za sebou mají dva povedené a důležité druholigové zápasy. Nejprve zajížděly dorostenky ševců do Znojma, kde chtěly napravit podzimní zaváhání, neboť doma v jediném zápase ztratily body remízou 1:1. O týden později se pak žlutomodré holky střetly doma se Sigmou Olomouc.

Do zápasu ve Znojmě vstoupily aktivněji domácí. Avšak po čtvrthodině nevyužila samostatný nájezd hostující Dohnalová. Ta o pár minut později napravila své zaváhání. Zatáhla míč do vápna a připravila jej nabíhající Jurčíkové z druhé strany, jež míč uklidila do sítě. Ještě v prvním poločase vymyslely zlínské juniorky několik povedených akcí a pěknou střelu Průchové, která těsně minula bránu. Ke konci poločasu si hráčky Znojma vytvořily tlak, zahrozily dlouhými nákopy za obranu, kde ovšem byla vždy včas hostuující gólmanka.

Ve druhém poločase se podařilo rychle skórovat zlínské Dohnalové. Znojmo korigovalo z rohu, kdy se míč zatočil přímo do brány. Gólmanka Zlína se svou výškou neměla šanci. To byla nicméně jediná branka, která se Znojmu podařila vstřelit. Naopak konečný výsledek potvrdila Varmužovou, když si před vápnem míč připravila ke střele a proměnila na 1:3 ve prospěch juniorek ševců.

VÝSLEDEK – 9. KOLO II. LIGY DOROSTENEK MORAVA: FK Znojmo WU18 – FC ZLÍN WU18 1:3 (0:1). Branky: 70. Šišláková Karolína – 25. Jurčíková Barbora, 48. Dohnalová Julie, 75. Varmužová Lucie. Rozhodčí: Studenka Miroslav. Diváci: 100.

Další zápas se Sigmou Olomouc se bral z pohledu juniorek ševců jako klíčový pro udržení prvního místa tabulky. Zlínské fotbalisty se dostaly rychle do vedení, když proměnily hned první šanci ve druhé minutě. Langerová dostala míč za obranu Olomouce a běžela sama na bránu. Její střelu sice zachytila golmanka dobrým zákrokem, nicméně balon vyrazila jen před sebe, odkud z pravé strany dorážela do prázdné brány Jurčíková.

„Zbytek zápasu byl ubojovaný. Holky byly svázané myšlenkou jen to nepokazit, a tak se míče hned zbavovaly místo toho, aby hrály svou hru a ukázaly, co umí. Hodně tomu pomohli i fakt, že za Sigmu nastoupily hráčky, které hrají pravidelně i za ženský A-tým ve 2. lize. Pro nás to byly velmi důležité body a jsme rády, že jsme zápas zvládly,“ oddechla si jedna ze zlínských trenérek Edita novosadová.

Juniorky ševců teď čekají poslední dva mistrovské zápasy. Příští týden zajíždí do Kras/Lipovec a závěrečný duel odehrají doma s Hodonínem 25. Května.

VÝSLEDEK – 10. KOLO II. LIGY DOROSTENEK MORAVA: FC ZLÍN WU18 – SK Sigma Olomouc WU18 1:0 (1:0). Branka: 2. Jurčíková Barbora. Rozhodčí: Marišler Daniel. Diváci: 50.