Fotbalistky ševců začaly jarní odvety vydřenou výhrou nad Uherským Brodem a udržely se v čele tabulky

Povedlo se. Zlínské fotbalistky vstoupily do jarní části Moravskoslezské ligy žen těsnou výhrou nad Uherským Brodem. Po devíti odehraných kolech tak vedou tabulku před druhým Prostějovem o šest bodů a v soutěži dál drží jako jediné neporazitelnost.

Ženy FC Zlín se konečně po dlouhé zimní přestávce dočkaly prvního mistrovského zápasu. Sehrály jej v Havřicích proti Uherskému Brodu. Tentokrát nechaly tradiční žlutomodrou kombinaci dresů na Vršavě a oblékly si nové bílé dresy pro venkovní hřiště. Možná i to společně se skutečností, že se teprve podruhé v letošním roce dostaly na přírodní trávník, přispělo k jejich rozpačitému začátku.

Ženy Uherského Brodu si vytvořily od první minuty převahu, jejich útoky tahala především nejlepší domácí hráčka Kritýna Psotková. V prvních deseti minutách tak musela dvakrát zachraňovat hostující branku Jana Batoušková, jednou skončila střela domácích žen těsně vedle tyče. Až potom se dostaly ke slovu zlínské ženy a Barbora Marholtová svou první šanci využila: po proudložení centru hlavou Ludmilou Vaculovou z úhlu prostřelila ve 14. minutě gólmanku Uherského Brodu – 0:1.

Tento gól konečně žlutomodré holky uklidnil. Začaly kombinovat uprostřed hřiště, zpřesnily přihrávky a začaly přicházet další šance. Ve 22. minutě Barbora Marholtová šla znovu sama na branku, tentokrát téměř ve stejném postavení hledala na malém vápně spoluhráčku Lucii Martákovou. Ta ale její přihrávku přeběhla. O tři minuty později těsně vedle v dobré pozici střílela Ludmila Vaculová. Domácí ženy naproti tomu mohly vyrovnat ve 43. minutě, když střela z dálky skončila na břevně branky Jany Batouškové.

I ve druhém poločase se ženy ze Zlína snažily kombinovat. Avšak jednu nepřesnou přihrávku hráčky Uherského Brodu vystihly a po kolmém pasu Kristýna Psotková v 55. minutě vyrovnala na 1:1. V 65. minutě domácí gólmanka vytáhla hlavičku Lucie Martákové na roh, po něm opět Lucie Martáková trefila břevno. Gólu se tak ženy Zlína dočkaly až v 75. minutě, kdy míč do branky po trestném kopu dostala nadvakrát Lucie Martáková – 1:2.

O pět minut později na rozdíl dvou gólů zvýšila Ludmila Vaculová, která po nedorozumění v domácí obraně vystřelila z hranice šestnáctky po zemi přesně k tyči. Avšak hráčky Uherského Brodu utkání dokázaly ještě zdramatizovat. V 83. minutě v rohu šestnáctky Lucie Hrubá skluzem vypíchla míč Kristýně Psotkové, ale současně zasáhla její nohu. Nařízenou penaltu proměnila Andrea Adamíková, i když Jana Batoušková vystihla stranu správně. Domácí ženy tak až do konce bojovaly o vyrovnání, které jim ale pozorně hrající obrana hostů nedovolila.

Ženy FC Zlín si tak přivezly z půdy posíleného Uherského Brodu cenné tři body, a vzhledem k tomu, že ženy Prostějova dokázaly v Olomouci pouze remizovat, jejich náskok na čele tabulky se zvýšil na šest bodů. Další utkání Moravskoslezské ligy žen sehrají na Vršavě v neděli 14. dubna 2024 v 15.30 hodin proti Sigmě Olomouc B.

VÝSLEDEK – 9. KOLO MSLŽ: ČSK UHERSKÝ BROD  – FC ZLÍN  2:3 (0:1). Branky: 55. Psotková Kristýna, 83. Adamíková Andrea (penalta) – 14. Marholtová Barbora, 75. Martáková Lucie, 81. Vaculová Ludmila. Rozhodčí: Budovič Pavel – Korolovych Volodymyr, Kašný Mikoláš. Diváci: 60. Sestava žen FC Zlín: Batoušková – Hrubá, Možíšová, Kalandrová, Smetanová – Zichová, Hájková, Gajdošíková – Martáková, Vaculová, Marholtová. Střídaly: Vyvlečková, Žalková, Jurčíková, Martináková, Bartlová.