Fotbalistky ševců nezachytily na Spartě začátek

Ani pátý pokus nevyšel. Druholigové fotbalistky Zlína zůstávají coby staronováček druhé nejvyšší domácí soutěže žen bez vítězství. Jako jediné v celém pelotonu. I kvůli tomu klesly na poslední místo tabulky. O víkendu podlehly na pražském Proseku béčku domácí Sparty 0:4.

Mladé Sparťanky nastoupily v hodně silné sestavě, v níž se na hřišti vystřídalo hned osm mládežnických reprezentantek České republiky a k tomu navíc dvě hráčky týmu Slovenska WU17. Hostující ženy opět měly špatný stup do zápasu a opětovně jim výsledkově lépe vyšel druhý poločas.

Plán žlutomodrých žen vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu vzal za své již ve třetí minutě, když se Tereze Trachtové podařilo poslat přízemní centr z levé strany, Jana Batoušková si pro míč vyběhla, ale těsně před ní jej šestnáctiletá slovenská reprezentantka Victoria Havalec tečovala mimo její dosah a dobíhající Lucie Martáková se marně snažila míč vykopnout z branky.

I další gól Sparty měla na svědomí stejná dvojice hráček: tentokrát Havalec tečovala centr Trachtové tak, že míč lobem přeplachtil bezmocnou Janu Batouškovou. Až potom se začaly žlutomodré ženy dostávat na polovinu Sparty, ovšem jejich útoky končily na domácí obraně. Když už to vypadalo, že první poločas skončí dvoubrankovým vedením Sparty, v rohu šestnáctky se uvolnila domácí Kloudová a poslala míč obloučkem potřetí do horního růžku branky Jany Batouškové.

Ve druhém poločase útoky hostujících hráček pokračovaly, sparťanské hráčky využily všech možností k vystřídání, na kvalitě hry domácího týmu to nebylo vůbec vidět. Sparťanky hrály velice sebevědomě a důrazně, dobře kombinovaly a hostující ženy se víceméně jenom bránily. Paradoxně ale měly v 76. minutě největší šanci ke vstřelení gólu: Eliška Martináková se dostala za domácí obranu, sama před vyběhnuvší gólmankou Sparty se ji pokusila přehodit, avšak oblouček se jí nepovedl.

Vzápětí mohla ještě jít sama na branku Barbora Marholtová, ale v souboji se stoperkou Sparty neuspěla. Hostující ženy však ve druhé části utkání poctivě bránily, Jana Batoušková si poradila s několika nebezpečnými střelami, Sparťanky ji překonaly až v poslední minutě zápasu po kombinaci uvnitř šestnáctky, když do prázdné branky z malého vápna střílela Ema Bílá. Největším pozitivem pro hostující tým tak asi byla skutečnost, že se na hřišti po téměř roční přestávce zaviněné zraněním objevila Ema Rozsypalová.

Trenér poražených Radoslav Rojko hodnotil duel následovně: „Utkání pro nás začalo hodně špatně, hned ve třetí minutě jsme po nedorozumění ve vápně darovali soupeři lehkou branku. O pár minut později soupeř ukázal svou sílu a po vykombinování našich hráček vstřelil exkluzivní gól patou. Pak jsme se trochu otřepali a správně blokovali soupeřovy průnikové přihrávky, občas jsme šli do protiútoku, jenomže většina přihrávek končila na dobře koordinované stoperské dvojici. Po zbytečném ustoupení útoku soupeře z křídla jsme inkasovali do kabin potřetí. Druhý poločas jsme se zatáhli a Sparta si s tím nedokázala moc poradit. Vyloženou šanci si vytvořila až v nastavení druhého poločasu. Z naší strany to byl koncentrovaný, obětavý výkon, avšak v útoku jsme byli celkem bezzubí. Teď se soustředíme již na odložené utkání proti Olomouci a uděláme všechno k prolomení střelecké mizérie.“

Další utkání ženy FC Zlín sehrají již ve středu na Vršavě proti Sigmě Olomouc. Jedná se odložený zápas 5. kola, který začíná na umělé trávě v 17.30 hodin.

VÝSLEDEK – 5. KOLO II. LIGY ŽEN: AC Sparta Praha B – FC Zlín 4:0 (3:0). Branky: 3. a 11. Havalec, 43. Kloudová, 90. Bílá. Rozhodčí: Marušinová Mária – Špindlerová Zuzana, Bartoníčková Markéta. 50 diváků. Sestava FC Zlín: Batoušková – Bartlová, Možíšová, Smetanová, Martáková (71. Zichová) – Dorotovičová (71. Martináková), Marholtová, Chodurová – Machů, Průchová (60. Rozsypalová), Zdráhalová (46. Čípová).