Devatenáctka ševců vstoupila do Zlatého kahanu remízou s Górnikem Zabrze

Rozporuplné pocity panovaly po úvodním vystoupení devatenáctky ševců na ostravském turnaji Zlatý kahan ve zlínské kabině. Žlutomodří totiž vedli nad Górnikem Zabrze po necelých dvaceti minutách již 2:0, nakonec však utkání skončilo smírně 2:2, neboť po změně stran polský celek výrazně přidal.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů a konečná remíza je asi spravedlivá,“ mínil po zápase zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Mladí ševci opanovali hlavně začátek. V něm nejprve po faulu na Braneckého sám postižený proměnil pokutový kop, následně se prosadil i po rohovém kopu. „Dobře jsme presovali a po ziscích míče jsme dokázali být dostatečně nebezpeční,“ pochvaloval si zlínský kouč.

To platilo i nadále. Sólový nájezd však neproměnil Branecký, v dobré pozici neuspěl ani Dorňák. Na druhé straně naopak těsně před poločasovým hvizdem udeřil Straczek, jenž z první střely polského celku na bránu snížil na 1:2.

„Pravděpodobně rozhodující moment utkání. Pokud bychom už předtím přidali třetí gól, nebo se nám alespoň povedlo udržet čisté konto, nenechali bychom soupeře nadechnout,“ předeslal další průběh Jaroslav Matějíček.

Po změně stran totiž Górnik výrazně ožil a povzbuzený kontaktní brankou záhy vyrovnal. „Dostali jsme se pod tlak a soupeř měl více ze hry. Pomohla nám teprve střídání. Po nich jsme hru vyrovnali a v závěru jsme mohli ještě strhnout vítězství zpět na svoji stranu,“ připomněl zlínský kouč gólové šance Štefaha či Filipa Hellebranda. Jednou zachránilo Górnik také břevno.

Další duel v základní skupině sehrají žlutomodří ve čtvrtek proti anglickému týmu West Bromwich Albion.

VÝSLEDEK – základní skupina B (1. zápas): Górnik Zabrze “19“ – FC ZLÍN “19“ 2:2 (1:2). Branky: Straczek, Janota – Branecký 2.