Devatenáctka ševců otočila duel v Českých Budějovicích a gólem z poslední minuty si zajistila tři body!

Devatenáctka ševců potvrdila dobrý vstup do jarní části nejvyšší domácí soutěže starších dorostenců. Na cennou remízu z podzimní dohrávky proti Spartě Praha navázali žlutomodří hned tříbodovým ziskem z Českých Budějovic. Na jihu Čech zvítězili hosté 2:1 gólem z poslední minuty.

„Na rozdíl od zápasu se Spartou jsme tentokrát zachytili začátek a hned v úvodní pětiminutovce jsme si připravili šance, z nichž jsme mohli jít do vedení. Ty jsme však neproměnili,“ načal pozápasové hodnocení zlínský trenér Jaroslav Matějíček, jehož celek hrozil hlavně po zakončení Štefana, Braneckého, Ondrouška či Ondrouška.

Postupem času se do hry dostávaly také České Budějovice, nicméně výraznější šance se již ani na jedné straně neurodily. „V poli jsme odehráli vydařenou partii. Dařilo se nám po křídlech chodit rychle nahoru, ale chyběla nám přesnější realizace ve finální fázi. Naopak vzadu jsme byli pozorní a domácí útoky ze středu hřiště se nám dařilo zachytávat,“ pokračoval zlínský kouč.

Ve druhé půli si mladí ševci udržovali herní převahu a tlačili se za vedoucím gólem, jenomže udeřilo na druhé straně. Žlutomodří nedohráli obrannou standardní situaci a domácí Zevl po hodině hry prostřelil chumel hráčů před sebou. Hosté ovšem nesložili zbraně, pokračovali v aktivním výkonu a zaslouženě srovnali. Přesně k tyči z hranice šestnáctky pálil Dorňák.

V těchto fázích se hrálo téměř výhradně na polovině Jihočechů, kteří drželi zuby nehty remízu. Mladí ševci však pomýšleli na víc, a to se jim vyplatilo v poslední minutě. Přihrávku Marcaníka zužitkoval umístěnou střelou z úhlu Branecký. Ihned po rozehrávce ukončil rozhodčí zápas. „Za vítězstvím jsme si šli více než domácí. Klukům patří respekt a pochvala za to, jakým způsobem utkání zvládli. Ani za nepříznivého stavu nevěšeli hlavy a výsledek otočili. Moc si toho cením,“ zdůraznil Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDEK – 16. kolo CDL: SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE “19“ – FC ZLÍN “19“ 1:2 (0:0). Branky: 60. Zevl Jakub – 79. Dorňák Filip, 90. Branecký Lukáš. Rozhodčí: Hádek Jaroslav – Žurek Roman, Babka Ondřej. Diváci: 50. Sestava Zlína: Kaňok – Štefan (83. Hordiienko), Vörös, Dorňák (90. Zbranek), Branecký, Hellebrand T. (83. Tesař), Ondroušek (73. Hodulák), Petruta, Marcaník, Grygera, Žabčík (83. Nevěřil).