Devatenáctka ševců na Vršavě rozstřílela Spartu!

Excelentní představení vystřihla devatenáctka ševců v sobotním domácím šlágru na Vršavě. V sedmém kole nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců přejeli mladí ševci pražskou Spartu 5:0, přičemž rozdíl ve výsledku mohl být ještě výraznější.

Žlutomodří vstoupili do utkání aktivně, hráli s otevřeným hledím a hned v úvodu si vypracovali tři gólové šance. Zaslouženě se tak prosadil po necelé čtvrthodině hry Branecký, jenž zužitkoval přiťuknutí Ondrouška. Ani potom si mladí ševci nedali pokoj a dál dobývali bránu Pražanů, ta však až do přestávky odolávala.

Vše si žlutomodří vynahradili v nástupu do druhého dějství. Nejprve opět Branecký zvýšil, krátce nato Ondroušek přidal třetí gól. Sparta mohla snížit po ojedinělém zaváhání ve zlínské defenzivě z penalty, tu však neproměnila. Naopak Nevěřil dokumentoval zlínskou převahu čtvrtým gólem a výsledek uzavřel po hezkém průniku Filip Hellebrand.

„Velká pochvala pro celý mančaft. Kluci hráli velmi dobře a Spartu téměř po celý zápas přehrávali. Naše vítězství mohlo být i vyšší, protože řadu dalších šancí jsme neproměnili. Soupeř hrozil pouze ze standardních situací. Byli jsme silnější na balonu, lépe jsme se pohybovali, kluci hráli s chutí a prosazovali se také střelecky. Utkání jsme definitivně zlomili na začátku druhé půle. Od té doby už jsme jej měli plně pod kontrolou,“ chválil zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDEK – 7. KOLO CDL: FC ZLÍN “19“ – AC SPARTA PRAHA “19“ 5:0 (3:0). Branky: 14. a 47. Branecký Lukáš, 48. Ondroušek Jakub, 68. Nevěřil Jakub Jan, 84. Hellebrand Filip. Rozhodčí: Volek Stanislav – Dorotík Jan, Mec Maxmilián. Diváci: 83.