Devatenáctka ševců dotáhla dvoubrankové manko a v podzimní dohrávce proti Spartě Praha remizovala

Devatenáctka ševců vyrazila do jarních záchranářských odvet pozitivně. V dohrávce 15. kola nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců remizovala na Vršavě se Spartou Praha 2:2, když hosté již po čtvrthodině hry vedli o dvě branky a žlutomodří šli navíc do desíti.

„Zestárl jsem snad o deset roků,“ pousmál se po závěrečném hvizdu zlínský trenér Jaroslav Matějíček, jehož výběru začátek zápasu vůbec nevyšel. „Kluci sice byli správně namotitvovaní, ale Sparta se na nás dobře připravila, byla lepší, důraznější a potrestala naše chyby v defenzivě,“ vrátil se k začátku střetnutí zlínský kouč. A po červené kartě Dobeše to vypadalo s domácími opravdu bledě.

„Paradoxně jsme se ale v deseti zvedli, začali jsme lépe kombinovat a z křídelních prostorů jsme si vytvářeli také šance,“ pokračoval Jaroslav Matějíček. Zasloužené odměny se mladí ševci dočkali krátce před poločasovým hvizdem, kdy se chytrým přehozením gólmana prosadil Marcaník. Už předtím šli do deseti také hosté. „To nás ještě více nakoplo a ve druhé půli jsme na výkon z konce prvního poločasu navázali,“ těšilo zlínského kouče.

Mladí ševci pokračovali v nebezpečných kontrech, zásluhou Petruty srovnali a toužili po velkém obratu. Šance ke vstřelení třetí branky si vypracovali, ovšem také Pražané hrozili z rychlých kontrů a v samotném závěru odmítli tutovku, když překopli opuštěnou bránu. „Utkání mohlo skončit vítězstvím pro obě strany, takže remíza je asi spravedlivá. My vzhledem k nepovedenému začátku a síle protivníka bod bereme. Kluci si zaslouží pochvalu, že zápas nezabalili, ale dokázali se do něj i v deseti vrátit a poctivým výkonem si zasloužili potlesk přítomných diváků,“ bilancoval Jaroslav Matějíček.

Tuto sobotu čeká devatenáctku ševců příprava proti mužům Přerova, příští týden zajíždějí k prvnímu jarnímu mistrovskému kolu do Českých Budějovic.

VÝSLEDEK – dohrávka 15. kola CDL: FC ZLÍN “19“ – AC SPARTA PRAHA “19“ 2:2 (1:2). Branky: 42. Marcaník Štěpán, 59. Petruta Stanislav – 9. Penxa Ondřej, 14. Kotrba Damián. ČK: 25. Dobeš – 33. Liška. Rozhodčí: Volek Stanislav – Budovič Pavel, Havrlant Jan. Rozhodčí: Volek Stanislav – Budovič Pavel, Havrlant Jan. Diváci: 138. Sestava Zlína: Kaňok – Dobeš, Hvozdenský (77. Štefan), Dorňák (77. Pacík), Branecký, Hellebrand T. (60. Vörös), Ondroušek (31. Žabčík), Petruta, Marcaník, Grygera, Nevěřil (60. Hellebrand F.).