Čekání na výhru neprolomily zlínské fotbalistky ani na půdě lídra z Ostravy

Ženy FC mají za sebou další neúspěšný zápas II. ligy, tentokrát na půdě vedoucího týmu tabulky, ostravského Baníku. Žlutomodré holky opět i přes slibný začátek prohospodařily první poločas, a zlepšený výkon po přestávce k zisku bodů nestačil. V Radvanicích tak ve čtvrtém kole soutěže podlehly domácímu celku 1:4.

Ženy Baníku Ostrava vedou druholigovou tabulku bez ztráty bodu a netají se cílem, kterým je návrat do nejvyšší soutěže, ze které v minulé sezóně celkem smolně sestoupily. Tomu byla podřízena taktika týmu trenéra Radoslava Rojka: bránit důsledně na své polovině, a snažit se využít některý protiútok, a především vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu. Tento cíl se dařilo prvních 20 minut plnit, a i když Baník měl územní převahu, nic z ní v úvodu zápasu nevytěžil.

Když už se začaly hostující hráčky více prosazovat a vyrovnávat hru, podařilo se domácí Karolíně Krupníkové nakopnout míč za obranu, kde u něho byla první Tereza Babičová, jež přelobovala vybíhající Michaelu Matlachovou. Možnosti ke skórování potom nevyužily Barbora Marholtová a Helena Zdráhalová, zato ženy Baníku přidaly další gól ve 34. minutě, kdy Denisa Břenková nejprve po rohu z bezprostřední blízkosti trefila břevno a skórovala až napodruhé.

Ve 40. minutě se Michaela Matlachová nechala překvapit střelou Karolíny Krupníkové z dálky potřetí, a Baníku se podařilo ještě do přestávky skórovat počtvrté po úniku Terezy Babičové po pravé straně. Ta předložila na malé vápno přihrávku Kláře Waltrové, a ta měla před sebou prázdnou branku.

To byla studená sprcha pro žlutomodré ženy, protože prvních 20 minut dobře odbránily a přinejmenším dva góly byly hodně laciné. Nešťastnou Michaelu Matlachovou, která minulý rok odchytala právě v Baníku, do druhého poločasu vystřídala Jana Batoušková, střed pole vyztužila Natalie Možíšová, žlutomodré holky přidaly na důrazu a výsledek se brzy dostavil. V 52. minutě Adéla Chodurová vystihla rozehrávku mezi stoperkami Baníku a svůj sólový nájezd na branku Baníku zakončila přesnou střelou k tyči a prvním soutěžním gólem ve žlutomodrém dresu.

O dvě minuty později mohla téměř ve stejné situaci přidat další gól: opět volila střelu namísto kličky vybíhající gólmance, ale ta ji tentokrát vychytala. Hra se potom odehrávala převážně mezi šestnáctkami, hostující obrana nabídla Baníku jedinou šanci v 75. minutě, kdy Karolína Krupníková po rohu trefila tyč. Ani žlutomodré ženy se již ze žádného protiútoku nedokázaly prosadit. I když výsledek vypadá jednoznačně, malým povzbuzením do dalších druholigových bojů pro ně může být skutečnost, že opět vyhrály druhý poločas a staly se prvním týmem, od nějž Baník v letošní druholigové sezóně dostal gól.

Trenér Radoslav Rojko při svém hodnocení zápasu hledal spíše pozitiva: „Holky podaly velmi kvalitní výkon po taktické stránce, fungovala týmovost a obětavost. I když jsme hráli ze zajištěné obrany, se zápasem jsem spokojen, pokud se týká herního projevu. Na druhou stranu soupeřova kvalita byla nepopíratelná, určitě se jedná o hlavního aspiranta na postup. O to víc mě těší, že Baník si dokázal vytvořit jenom jedinou vyloženou šanci, bohužel jsme jim umožnili vsítit další 3 branky hodně lacino po našich individuálních chybách. Mrzí mne výsledek, protože neodpovídá průběhu hry. Cením si předvedené práce našich hráček, které hrály na svém maximu, a vidím signál výrazného zlepšení v disciplinovanosti. Pokud podáme obdobný výkon i v následujícím zápase, jsem přesvědčen, že to povede k bodovému zisku.“

V dalším utkání na Vršavě ženy FC Zlín v sobotu 14. 9. přivítají Sigmu Olomouc, která je sice zatím v druholigové tabulce na posledním místě, avšak Hanačky až dodosud hrály pouze se silnými soupeři, a vzhledem k jejich letním posilám to pro domácí ženy určitě nebude lehký zápas. Utkání začíná v 10 hodin.

VÝSLEDEK – 4. KOLO II. LIGY ŽEN: FC Baník Ostrava – FC Zlín 4:1 (4:0). Branky: 20. Babičová, 34. Břenková, 40. Krupníková, 44. Waltrová – 52. Chodurová. Rozhodčí: Dytková – Vališová, Wratná. 60 diváků. Sestava FC Zlín: Matlachová (46. Batoušková) – Bartlová, Smetanová, Martáková, Hrubá – Machů, Janíková (34. Průchová), Chodurová (78. Dorotovičová), Marholtová, Zdráhalová (78. Čípová) – Žalková (46. Možíšová).