Devatenáctka ševců veze další prvoligový bod z Brna

Ani v devátém kole nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců nevyšla devatenáctka ševců naprázdno. Pro bod za remízu 1:1 si žlutomodří přijeli do Brna. A mohli pomýšlet i na víc, neboť v průběhu druhé půle šli do vedení, domácí však v závěru vyrovnali.

„Bod z venku bereme, na druhou stranu si myslím, že jsme mohli i zvítězit. Ve druhé půli jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem, v koncovce se nám dnes ovšem nedařilo,“ konstatoval zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

A příliš spokojený nebyl ani s úvodním dějstvím. „Vázla nám hra směrem dopředu. Domácí ve středu hřiště přitvrdili, hráli důrazně a my jsme se dostali jen do několika pološancí, které jsme však nevyřešili dobře,“ uvedl zlínský kouč. Navíc žlutomodré musel při sólovém nájezdu domácích podržet brankář Husták.

Druhá půle už byla o něčem jiném. Mladí ševci zpřesnili kombinaci, zlepšili pohyb, vstřelili vedoucí gól a vypracovali si i další příležitosti, leč bez efektu. Nicméně ani Brno nesložila zbraně, dlouhými nákopy se snažilo přelstít hostující defenzivu a devět minut před koncem se to povedlo, když Souček střelou do šibenice z dobrých 25 metrů srovnal.

Ve zbytku střetnutí se pokusili ještě žlutomodří po sérii rohových kopů strhnout vítězství na svoji stranu, ovšem domácí odolali. „Druhý poločas byl z naší strany mnohem povedenější a je jen škoda, že se nám nepovedlo přidat pojišťující gól. Nakonec jsme za to byli potrestáni,“ mrzelo Jaroslava Matějíčka.

VÝSLEDEK – 9. KOLO CDL st.: FC ZBROJOVKA BRNO “19“ – FC ZLÍN “19“ 1:1 (0:0). Branky: 81. Souček Marek – 55. Nevěřil Jakub Jan. Rozhodčí: Dohnálek Jan – Habermann Lubomír, Petrásek Jan. Diváci: 100.