Od nepovedeného začátku se odvíjela porážka druholigových fotbalistek v Líšni

Ani v devátém kole to nevyšlo. Druholigové fotbalistky nezvládly duel v Líšni. Brněnskému celku podlehly 0:2 a v tabulce dál zůstávají coby nováček na úplném dně. Celý druhý poločas navíc odehrála žlutomodrá děvčata pouze v desíti.

Ženy FC Zlín promarnily další možnost k odpoutání se od posledního místa v druholigové tabulce. Na pěkném hřišti v Němčanech u Slavkova, které využívají jako své domácí prostředí ženy SK Líšeň, doplatily na nekoncentrovanost na začátku zápasu a na neproměňování šancí. I přes zlepšený výkon a statečný boj v oslabení ve druhém poločase opět nedokázaly dát gól a své postavení v tabulce nevylepšily.

Utkání začalo pro žlutomodré holky nešťastně: Líšeň kombinací hned po rozehrání při prvním útoku přehrála zlínskou obranu a kapitánka Líšně Kristýna Komárková sama před gólmankou Janou Batouškovou nezaváhala a poslala Líšeň do vedení. Domácí ženy se potom uklidnily, přesněji kombinovaly a byly důraznější v osobních soubojích. Jejich územní převaha jim přinesla druhý gól ve 26. minutě, který opět vstřelila Kristýna Komárková z hodně podobné situace, jako v úvodu zápasu.

Až potom se dostaly ke slovu hostující ženy: Helena Zdráhalová utekla obraně po levé straně, přihrála před branku Lucii Martákové, která domácí gólmanku sice překonala, ale její střela se zastavila o tyč. Lucie Martáková byla potom ještě blízko gólu ve 42. minutě, kdy její střelu z trestného kopu vytáhla domácí gólmanka na roh. Těsně před koncem poločasu přišel další smolný okamžik pro žlutomodré holky: Gabriela Kalandrová chtěla zastavit protihráčku ještě na polovině domácích, ale její skluz hlavní rozhodčí ocenila rovnou červenou kartou.

Avšak žlutomodré holky nic nevzdaly a začaly bojovat, ale převaha jedné hráčky v poli byla znát a jejich akce končily na pozorné domácí obraně. Líšeň se dostala do jediné šance hned po přestávce ve 48. minutě, kdy Jana Batoušková zachránila samostatný nájezd i následnou dorážku.

Hostující ženy se dostaly do šancí až v závěru zápasu. Nejprve Tereza Bartlová postupovala čtyři minuty před koncem sama na branku z pravého křídla, ale její střela skončila mimo tyče. V poslední minutě se do téměř stejného postavení dostala Vendula Machů, jež sice vystřelila z úhlu přesněji, ale gólmanka brněnského týmu si s její střelou poradila.

Ženy FC Zlín tak z Němčan odjely s prázdnou, další možnost získat konečně další body do tabulky budou mít v sobotu 19. 10., kdy nastoupí ve 13.30 hodin v pražském Zličíně proti Prague Raptors FC.

Trenér Radoslav Rojko pochopitelně příliš spokojený nebyl. „Zaspali jsme úvod a okamžitě inkasovali. Takový vstup do utkání je neakceptovatelný, zvlášť v zápase, kdy nám jde o vše! Časem jsme se začali dostávat do hry a pak přišla druhá facka. Soupeř ukázal obrovskou efektivitu, zato my jsme naše šance nedokázali proměnit. Ve finální fázi jsme hráli zbrkle, chybí nám větší pohoda. Červená karta na konci poločasu nás stmelila a možná paradoxně jsme ve druhém poločase postupně začali přebírat iniciativu. Domácí znervózněli, bohužel pro nás si už výsledek dokázali pohlídat. Za druhý poločas, i když ne moc fotbalový, holky chválím. Ukázalo se, že tým je zdravý a jednotný. K prvnímu poločasu však musím být hodně kritický. Proti Raptors musíme ukázat charakter, bojovnost a proměnit šance, které se naskytnou.“

VÝSLEDEK – 9. KOLO II. LIGY ŽEN: SK Líšeň – FC Zlín 2:0 (2:0). Branky: 1. a 26. Komárková. Červená karta: 44. Kalandrová. Sestava Zlína: Batoušková – Bartlová, Možíšová (46. Hrubá), Smetanová, Kalandrová, Janíková (46. Marholtová), Chodurová (86. Hájková), Rozsypalová (79. Zichová), Machů, Martáková, Zdráhalová (67. Průchová). Rozhodčí: Koryčanská Ilona – Fraňková Kateřina, Wratná Anna. 30 diváků.