Sedmnáctka ševců se rozešla s Olomoucí smírně, lídr zachránil bod v závěru

Sedmnáctka ševců sehrála proti tabulkovému lídrovi z Olomouce zajímavé střetnutí. V osmém kole nejvyšší celostátní soutěže mladších dorostenců se skóre přelévalo ze strany na stranu, aby nakonec skončilo smírně 2:2.

Hanákům vyšel výsledkově první poločas. Už v 15. minutě otevřel skóre Jakub Pilch a i v dalším průběhu měli hosté více šancí k navýšení náskoku. Žlutomodří hrozili spíše z brejků, ale do hry se až tolik nedostávali.

Ve druhém dějství už ovšem mladí ševci zvedli hlavy, přidali na důrazu, začali sbírat odražené balony a přicházely také šance. V okolí 80. minuty přišly krátce po sobě dva údery na straně mladých ševců. Nejprve v 79. minutě vyrovnal po standardní situaci Sotolář a vzápětí šťastnou střelou Jakeš otočil výsledek ve prospěch žlutomodrých.

Olomoučané se ovšem nevzdali a v 85. minutě jim ještě bod za remízu zachránil neméně povedenou střelou střídající Chytil. V hektickém závěru zápasu, který rozhodně nenudil, se již skóre nezměnilo.

„Výsledek je spravedlivý, i když jsme přišli o výhru pár minut před koncem. Soupeři patřil úvod, do něhož jsme vstoupili trochu zakřiknutě a bojácně. Olomouc byla silnější v kombinaci a vedoucí brance šla naproti. Postupně jsme však hru vyrovnali a ve druhé půli už jsme hráli s prvním týmem tabulky jako rovný s rovným. Dokonce bych řekl, že jsme mírně navrch, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali. Pomohli jsme si ovšem standartkou a krátce nato trochu se štěstím jsme výsledek otočili. I hosté si potom ale dokázali štěstí naklonit na svoji stranu, a tak nakonec výborný zápas s remízovým koncem,“ bilancoval zlínský trenér Radek Matulík.

VÝSLEDEK – 8. KOLO CDL ml.: FC Zlín U17 – SK Sigma Olomouc U17 2:2 (0:1). Branky: 79. Sotolář, 80. Jakeš – 15. Pilch, 85. Chytil. Rozhodčí: Malý – Lakomý, Slaný. ŽK: Hochmajer – Pavlištík, Liďák.