Letenský stadion patnáctce ševců svědčil. Přehrála Vítkovice!

Patnáctka ševců uspěla. V desátém pokračování Moravskoslezské ligy starších žáků zvítězila na Letné nad Vítkovicemi 3:1 a poskočili v tabulce do elitní šestky. Žlutomodří měli po celý zápas navrch, Ostravané korigovali až v závěru.

Krásné slunečné sobotní dopoledne na zlínské Letné prožili ligoví žáci ševců kategorie U15. Hráči si kulisy „velkého fotbalu“ moc užili a dokázali přidat i velmi slušný výkon přetavený v tříbodový zisk.

Množství neproměněných zlínských šancí utnul po rychlé akci Matyáše Procházky ve 40. minutě František Tkadlčík – 1:0. Pojistku ve druhém poločase přidal v 52. minutě po rohovém kopu Adam Špaňhel. A když v 69. minutě Tobiáš Pavelka zvýšil na 3:0, nikomu z přítomných diváků příliš nevadilo, že další šance zůstaly nevyužity. Kosmetickou úpravu znamenal gól soupeře v poslední minutě utkání, ale to již nemohlo pokazit mladým ševcům radost ze zaslouženého vítězství.

V příštím kole se představí svěřenci trenéra Marka Kalivody opět na domácím hřišti, tentokrát na Vršavě, a to v sobotu 19. 10., kdy přivítají protivníka z Přerova. Utkání začíná v 10 hodin. Jste srdečně zváni!

VÝSLEDEK – 10. KOLO MSŽL: FC ZLÍN U15 – MFK VÍTKOVICE U15 3:1 (1:0). Branky: 40. Tkadlčík František, 53. Špaňhel Adam, 69. Pavelka Tobiáš – 80. Boháč Daniel. Rozhodčí: Štipčák Martin – Zpěvák Petr, Schlimbach Jakub. Diváci: 50. Sestava Zlína: Novák Matyáš – Bartošák Vojta, Hora Tomáš, Hála Matyáš, Gerych Adam, Procházka Matyáš, Žabčík Adam, Vidlička Martin, Herián Šimon, Tkadlčík František, Ihaz Václav. Na střídání: Mudřík Filip, Dorůšek Matyáš, Pavelka Tobiáš, Špaňhel Adam, Vrba Tomáš, Výmola Tibor, Radim Kašpárek.