Čekání na první výhru v sezoně trvá. Zlínské fotbalistky nestačily na Duklu Praha

Zápas, ve kterém se druholigové ženy FC Zlín chtěly odrazit ode dna tabulky, se jim nevydařil. Hrály příliš nervózně, pokazily mnoho přihrávek, a šance, které se jim nabídly, nedokázaly proměnit. Tři body si tak za výhru 2.0 v neděli z Vršavy odvezly ženy Dukly Praha.

První poločas začal opatrně, hra se odehrávala mezi šestnáctkami, obě obrany byly pozorné. Až v 17. minutě se do první šance dostaly domácí ženy, když Magda Žalková poslala přihrávku za obranu Vendule Machů, ta utekla po křídle, odcentrovala, její centr se před brankou snažila zakončit z voleje Barbora Marholtová, ale střela jí nesedla. Naproti tomu Duklačky svou první šanci využily. Po odvráceném rohu ve 25. minutě rychle přenesly hru dopředu, kapitánka Anna Stadlerová běžela sama na domácí branku, dokázala vybíhající Janu Batouškovou přehodit, ale její lob skončil na tyči. Nicméně, u odraženého míče byla nejrychleji, a poslala jej do domácí branky.

A o pět minut mohla Dukla vést už o dva góly, avšak Anna Smetanová dokázala míč směřující do opuštěné zlínské branky vykopnout. Domácí ženy po vedení Pražanek hodně znervózněly, jejich přihrávky často končily u pozorných obránkyň Dukly nebo v autu. Přesto mohly vyrovnat: v poslední minutě první půle poslala Barbora Marholtová z rohu míč přesně na hlavu Natalie Možíšové, ale její hlavičku směřující k tyči gólmanka Dukly zázračně vyrazila a dorážku domácí stoperka poslala nad branku.

Druhý poločas začaly domácí ženy snahou o vyrovnání a mírnou převahou, která jim přinesla několik rohů a trestných kopů. Avšak do žádné slibné šance se dlouho nemohly dostat. Až v 69. minutě dostala pas za obranu Barbora Marholtová, ale gólmanku Dukly překonat nedokázala. Hned vzápětí měla velkou šanci i Dukla, když Jana Batoušková také dobře zasáhla. V 74. minutě opět utekla obraně Dukly po přihrávce Heleny Zdráhalové Barbora Marholtová, ale její střela, tentokrát z horší pozice než o pět minut dříve, znovu skončila v rukavicích hostující gólmanky.

Neplodná převaha domácích žen potom pokračovala, Dukla dobře bránila a dokázala hru rozkouskovat. Utkání tak rozhodla v nastaveném čase Claudia Pelíšková, která při hře domácích vabank dostala přihrávku za obranu a poslala míč do domácí branky podruhé.

Trenér Radoslav Rojko neskrýval zklamání: „Byli jsme si vědomi důležitosti utkáni. Avšak určitě se nevyvíjelo od samého začátku podle našich představ, v předfinální fázi nám to hodně vázlo. Obrovsky doplácíme na střeleckou nemohoucnost, když už si vyloženou šanci vypracujeme. Pak nás soupeř potrestá po našem rohu, i když získáme odražený míč. Po změně stran jsme chtěli za každou cenu alespoň vyrovnat, bohužel nám to nebylo souzeno. Musíme zůstat mentálně silní, držet pohromadě a jít si to rozdat s Líšní a Prague Raptors na jejich hřištích. Čekají nás těžké boje, ale holkám věřím, že zabojují a zvládnou to!“

Žlutomodré holky teď sehrají následující dvě utkání venku, v sobotu 12. 10. v 11 hodin proti Líšni na hřišti v Němčanech u Slavkova, a další sobotu 19. 10., kdy již začíná odvetná část, v pražském Zličíně, kde mají domácí hřiště pražské Raptorky.

VÝSLEDEK – 8. KOLO II. LIGY ŽEN: FC Zlín – FK Dukla Praha 0:2 (0:1). Branky: 21. Stadlerová, 94. Pelíšková. Sestava Zlína: Batoušková – Bartlová (85. Kalandrová), Smetanová, Možíšová, Martáková (62. Zichová) – Janíková, Chodurová, Rozsypalová, Machů (62. Čípová), Žalková (46. Zdráhalová), Marholtová. Rozhodčí: Suchá Klára – Fraňková Kateřina, Mikuláštiková Michaela. 55 diváků.