Šestnáctka ševců ve Znojmě neinkasovala a bodovala naplno

Šestnáctka ševců potvrdila v devátém kole Moravskoslezské ligy mladších dorostenců zlepšenou formu posledních týdnů a zvítězila nad sedmnáctkou Znojma 5:4.

Bojovný duel na těžkém terénu od začátku o něco více svědčil mladým ševcům. Ti se sice nemohli ve Znojmě prezentovat kombinačním fotbalem, na který jsou zvyklí, přesto si dokázali vynutit převahu, vypracovat šance a dvě z nich ještě v první půli proměnit. A když krátce po změně stran přidali po standardní situaci třetí gól, bylo rozhodnuto.

Mladí ševci pak mohli ještě několikrát výhru zvýraznit, prosadili se až v samotném závěru. Také Znojmo se dostalo do několika zakončení, nicméně na hostujícího gólmana nevyzrálo. „Důležité bylo, že jsme zvládli první poločas a i přes řadu nepřesností na těžkém trávníku se nám povedlo hned první příležitosti proměnit. Ve druhé půli už hra ztratila potřebné tempo a intenzitu. My jsme se začali více prosazovat, vypracovali jsme si více šancí než soupeř, a přestože jsme nebyli tak produktivní, výsledek jsme ještě navýšili,“ těšilo zlínského trenéra Jana Krhutka.

VÝSLEDEK – 9. KOLO MSDL ml.: 1.SC ZNOJMO “17“ – FC ZLÍN “16“ 0:4 (0:2). Branky: 14. Nevrlý Jakub, 32. Fagulec Jan, 47. Sabák Richard, 89. Brambor Tomáš. Rozhodčí: Elis Marek – Vařacha Jan, Nahodil Ondřej. Diváci: 60.