Druholigové fotbalistky Zlína si konečně sáhly na další bod

Ženy FC Zlín v sobotním domácím utkání přivítaly po Olomouci dalšího soupeře, který se zatím pohybuje ve spodní polovině tabulky. Královéhradecké ženy patří dlouhodobě k předním týmům II. ligy, před dvěma lety dokonce mohly z druhého místa za Spartou B postoupit do nejvyšší soutěže, avšak postup odmítly. V letošním ročníku podávají zatím nevyrovnané výkony, jejich hra je postavena na několika zkušených hráčkách, které doplňují nadané dorostenky.

Votrokyně začaly na trávníku na Vršavě sebevědomě, jejich hru dirigovala zkušená kapitánka Pavla Novotná, která hraje za Hradec Králové už 16 let, dobře kombinovaly a uplatňovaly výškovou převahu v osobních soubojích, které většinou vyhrávaly. Z počáteční převahy vytěžily několik rohů, ty byly hodně nebezpečné, ale domácí obrana s jistou gólmankou Janou Batouškovou si s nimi dokázala poradit.

Do první šance se tak na opačné straně dostala v 11. minutě Vendula Machů po přihrávce Barbory Marholtové za obranu: z úhlu šla sama na branku, avšak její střela proletěla podél celé branky do autu. Hradec odpověděl velkou šancí v 17. minutě, kdy domácí obrana přihrávku před branku uklidila na poslední chvíli na roh, a dokázala odvrátit míč i po následné skrumáži.

Ve 25. minutě svou spolupráci zopakovaly Barbora Marholtová a Vendula Machů, která zakončila stejně jako při své první příležitosti: střelou podél branky do autu. O dvě minuty později po přihrávce Denisy Janíkové tentokrát z úhlu vystřelila do gólmanky a vyražený míč Barbora Marholtová nedokázala vrátit míč do branky. Hradecké ženy odpověděly ve 35. minutě, kdy jejich kapitánka Pavla Novotná nastřelila po kombinaci ze šestnáctky břevno.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:0, žlutomodré holky konečně dokázaly neinkasovat v prvním poločase. Ve druhé části se útoky střídaly na obě strany, ale obě obrany byly pozorné, a i když bylo na co se dívat, vyložené šance dlouho nepřicházely. Až v 70. minutě domácí obrana zastavila hradeckou útočnici na hranici šestnáctky faulem, rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnila kapitánka Hradce Pavla Navotná.

Avšak domácí ženy nesložily zbraně a hned o pět minut později poslala Ema Rozsypalová kolmou přihrávku za obranu pro Adélu Chodurovou, jež překonala hostující gólmanku. Posledních 15 minut přineslo několik šancí na obou stranách, nejblíže ke gólu byla šest minut před koncem Barbora Marholtová, když obešla hradeckou stoperku, ale potom trefila jenom Doru Mikanovou v brance Hradce. Žlutomodré holky tak z utkání vyválčily pouze bod, který snad ale pro ně bude odrazovým můstkem do dalších zápasů s týmy z konce tabulky.

Trenér fotbalistek ševců Radoslav Rojko mohl být tentokrát spokojenější než po utkání se Sigmou: „Vyrovnaný zápas, atraktivní pro oko diváka, který přinesl hodně akcí na obě strany. V prvním poločasu ani jeden z týmů žádnou šanci nevyužil. Po změně stran jsme převzali větší iniciativu, avšak paradoxně skóroval soupeř po penaltě, která byla hodně hraniční a zbytečná. Holky to ale ještě víc nakoplo, sáhly si na dno sil a dokázaly po skvělém úniku Adély Chodurové vyrovnat. Patří jim velká pochvala za toto nastavení v hlavách, navíc ještě před koncem utkání ve vyložené šanci gólmanku nepřekonala Bára Marholtová. Vzhledem ke druhému dějství je bod pro nás málo a má trpkou příchuť. K dalším dvěma klíčovým utkáním musíme přistoupit obdobně, zachovat si ten správný přístup a věřím, že body se určitě dostaví! Zároveň bych chtěl pozvat fanoušky, aby přišli holky povzbudit.“

VÝSLEDEK – 7. KOLO II. LIGY ŽEN: FC Zlín – FC Hradec Králové 1:1 (0:0). Branky: 75. Adéla Chodurová – 70. Pavla Novotná (pen.). Rozhodčí: Křížka Filip – Tomaštík Pavel, Blažek Jan. Diváci: 32. Sestava Zlína: Batoušková – Bartlová, Smetanová, Martáková, Hrubá – Průchová (42. Rozsypalová), Chodurová (92. Kalandrová), Janíková, Marholtová, Machů – Žalková (61. Čípová).