Výjezd na Slavii se sedmnáctce ševců nepovedl

Nevydařený výjezd absolvovala v rámci čtvrtého kola nejvyšší celostátní soutěže mladších dorostenců sedmnáctka ševců. V Xaverově podlehla domácí Slavii vysoko 1:9. Pražané rozhodli o svém vítězství již do poločasu, kdy vedli o šest branek.

Sešívaným vyšel vstup do zápasu. Poměrně rychle se dostali do dvougólového trháku, což sebevědomím žlutomodrých chlapců náležitě zacloumalo. Ti pak některé góly Slavii doslova darovali, jindy se naopak projevila kvalita sešívaných, protože proti umístěným střelám do šibenice toho hosté příliš dělat nemohli.

Ve druhé půli se brankostroj Pražanů přibrzdil. Také mladí ševci předvedli několik pohledných kombinačních akcí a rychlých přechodů. Dočkali se i zasloužené gólové odměny, nicméně v poli byla převaha Slavie stále patrná. Domácí hráči výsledek kontrolovali, výraznější korekci žlutomodrým nedovolili. Ti přesto i za rozhodnutého stavu závěr nevypustili a podařilo se jim uniknout desítce. I díky tomu, že sešívání třikrát nastřelili tyč.

VÝSLEDEK – 4. KOLO CDL: SK SLAVIA PRAHA “17“ – FC ZLÍN “17“ 9:1 (6:0). Branky: 11. Drašnar, 14. Kubů, 23. Brázda, 35. Horváth, 38. a 56. Potměšil, 45. Šmiga, 59. a 67. Kozhushko. Rozhodčí: Polena – Beneš, Andras. Diváci: 69. Sestava Zlína: Slavík – Uhlíř, Dančák, Vaněk, Navrátil, Šmédek, Gřešák, Dressler, Kozáček, Pozzi, Sotolář. Střídali: Veselý, Jakeš, Glamoš, Psota, Trtek.