Patnáctka ševců zaskočila favorita, z Brna veze bod

Patnáctka ševců hned na úvod Moravskoslezské ligy starších žáků příjemně překvapila. Na hřišti Brna totiž remizovali 1:1.

Žlutomodré přitom nečekal vůbec jednoduchý zápas. Vždyť zajížděli k soupeři, který minulý ročník soutěže MSŽL U14 vyhrál.

Přesto mladí ševci brněnskou Zbrojovku, zejména v prvním poločase, dokonale zaskočili a nebýt vychýlené mušky, mohli pomýšlet víc než na jeden bod.

Nakonec – jak to tak ve fotbale chodí – neproměněné šance mohly zlínské naděje mrzet, protože v 50. minutě se domácí dostali do vedení po zaváhání v obranné fázi.

Naštěstí v 75. minutě napřáhnul zpoza pokutového území Adam Špaňhel, jeho projektil orazítkoval břevno brněnské branky a odražený míč dopravil do sítě František Tkadlčík.

Již tuto středu 21. 8. 2024 od 10.00 resp. od 12.00 hodin  hostí obě žákovské kategorie U15 a U14 v derby na Vršavě  mladíky ze Slovácka.

V sobotu 24. 8. 2024, taktéž na Vršavě (10.00 a 12.00 hod.), přivítají ligoví žáci ševců Sigmu Olomouc.

VÝSLEDEK – 1. KOLO MSŽL: FC ZBROJOVKA BRNO U15 – FC ZLÍN U15 1:1 (0:0). Branka Zlína: František Tkadlčík. Sestava Zlína: NOVÁK Matyáš – BARTOŠÁK Vojtěch, HÁLA Matúš, HORA Tomáš, GERYCH Adam, PROCHÁZKA Matyáš, ŽABČÍK Adam, VIDLIČKA Martin, HERIÁN Šimon, TKADLČÍK FrantišekIHÁZ Václav. Střídali: DORŮŠEK Matyáš, KADLČÁK Adam, ŠPAŇHEL Adam, VÝMOLA Tibor, MUDŘÍK Filip.