Devatenáctka ševců padla v boji o bronz s Górnikem až po penaltách

Statečný boj devatenáctky ševců na mezinárodním turnaji Zlatý kahan kýžený bronz nepřinesl. V duelu o třetí místo totiž žlutomodří remizovali s polským Górnikem Zabrze stejně jako v základní skupině 2:2, na penalty však byl šťastnější soupeř. Oba týmy dohrávaly v deseti.

Devatenáctka ševců vstoupila do utkání s otevřeným hledím a za svoji aktivitu byla odměněna brankou Dorňák z trestného kopu. Górnik ovšem ještě do poločasu stihl skóre vyrovnat, když potrestal chybu ve zlínské defenzivě.

Žlutomodří šli za bronzovým stupínkem přímočařeji i po změně stran, ačkoliv posledních 25 minut dohrávali bez vyloučeného hráče. Přesto se dostávali do šancí a nakonec si po trestném kopu Nevěřila vzali vedení zpět. Ne však na dlouho. Další nedůslednost totiž potrestal svým druhým gólem v utkání Kmieczik.

I polský celek šel však v závěru do deseti a zlínský tlak se v tu chvíli ještě umocnil. Protože však mladí ševci gólové šance včetně několika nájezdů prohospodařili, dospělo utkání k penaltám. A v těch se za úmorného vedra střelcům příliš nevedlo. Na zlínské straně selhali tři exekutoři, na polské straně neuspěli dva hráči.

„Mrzí mě, že jsme nezískali alespoň bronz. Za vystoupené v celém turnaji by si jej kluci zasloužili. Po herní stránce se nám podařilo odehrát v pěti dnech čtyři velmi kvalitní duely, výsledný dojem kazí pouze naše dnešní selhání v koncovce, za nějž jsme byli nakonec potrestáni. I v zápase o třetí místo ale kluci poctivě pracovali, po většinu času diktovali tempo hry a nebýt neproměněných šancí, byli bychom spokojení,“ konstatoval po utkání zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDEK – o 3. místo Zlatého kahanu: Górnik Zabrze “19“ – FC ZLÍN “19“ 2:2 (1:1), po penaltách 3:2. Branky: Kmieczik 2 – Dorňák, Nevěřil.