Zlínské fotbalistky zatím vítězství v soutěži nepotvrdily a poprvé v tomto ročníku padly

Ačkoliv zlínské fotbalistky již mohly slavit vítězství v Moravskoslezské lize žen, nestalo se tak. V duelu 15. kola soutěže podlehly na Vršavě aktuálně druhému Prostějovu 1.2, ačkoliv žlutomodré holky skórovaly jako první. Všechny branky padly během pouhých šesti minut. K jistotě vítězství v soutěži tak potřebují fotbalistky ševců v závěrečném kole zdolat poslední Vyškov.

Ženy FC Zlín si mohly v neděli již definitivně zajistit na domácím hřišti postup do II. ligy. Stačila jim k tomu remíza s jejich největším rivalem, ženami z Prostějova. Avšak potřetí za sebou daly pouze jeden gól a všechny tři body si nakonec odvezl Prostějov a snížil svou ztrátu na tři body. Žlutomodré ženy tak musí ještě o prvenství v soutěži zabojovat v posledním kole proti Vyškovu.

Kvůli zranění opory a jistoty v brance Jany Batouškové musela mezi tři tyče nastoupit Lucie Martáková. Vedla si slušně, zaváhala pouze při vyběhnutí při prvním gólu Prostějova, ale její důraz chyběl v poli. Domácí ženy si od začátku vypracovaly územní převahu, avšak Prostějov dobře bránil, a proto se dlouho hrálo bez šancí na obou stranách. Až ve 32. minutě se v šestnáctce hostí dostala po akci Barbory Marholtové k míči Tereza Dorotovičová a obloučkem z úhlu trefila šibenici prostějovské branky.

Domácím ženám vedení nevydrželo dlouho: o tři minuty později utekla po levé straně nejlepší kanonýrka Prostějova Kristýna Daňková, a prostřelila po zemi Lucii Martákovou. A o tři minuty později šel Prostějov dokonce do vedení, když po rohu žádná z domácích žen nedokázala odkopnout míč do bezpečí a Nikola Zahradníčková jej dorazila do domácí sítě. Ve 42. minutě mohla vyrovnat Barbora Marholtová, která obešla tři protihráčky, ale před gólmankou vystřelila pouze nad branku. A gól nepadl ani minutu před koncem po skrumáži před brankou Prostějova.

Druhý poločas začal další obrovskou šancí žlutomodrých žen: Eva Vyvlečková prokličkovala v šestnáctce z pravé strany až k brankové čáře, vrátila míč na malé vápno, kde jej Barbora Marholtová poslala pouze do hostující gólmanky. Domácí ženy potom měly stále převahu, ovšem prostějovská obrana byla pozorná a také díky výškové převaze všechny útoky včetně rohů odvracela.

Za hostující obranu se dostala díky své rychlosti v 67. minutě Vendula Machů, která však poslala míč opět jen do gólmanky. S ubývajícím časem byly domácí ženy stále nervóznější, a hostující tým tak dokázal uhlídat těsné vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Žlutomodré holky proto musí při předpokládané výhře Prostějova nad Vyškovem i Uherským Brodem v posledním kole porazit Vyškov, při stejném počtu bodů by tak měly s Prostějovem lepší bilanci ze vzájemných zápasů: ze 4 utkání Prostějov třikrát přehrály.

Utkání s Vyškovem by se mělo hrát v neděli 9. 6. 2024 na Vršavě ve 14 hodin.

VÝSLEDEK – 15. KOLO MSLŽ: FC ZLÍN – SK PROSTĚJOV 1:2 (1:2). Branky: 32. Dorotovičová Tereza – 36. Daňková Kristýna, 38. Zahradníčková Nikola. Rozhodčí: Klíš Luděk. Diváci: 50. Sestava Zlína: Sestava: Martáková – Hrubá, Smetanová, Kalandrová, Bartlová – Machů, Možíšová, Vyvlečková, Čípová – Hájková, Marholtová. Střídaly: Žalková, Zichová, Martináková, Folknerová, Průchová, Dorotovičová, Románková.