Šestnáctku ševců okradl o bod chybný verdikt rozhodčích

Šestnáctka ševců pořádně potrápila vedoucí tým soutěže. V Moravskoslezské lize mladších dorostenců dotáhla dvoubrankové manko proti Ostravě, aby v samotném závěru o zasloužený bod vinou hlavního arbitra přišla. V duelu 23. kola tak žlutomodří podlehli na Vršavě svým vrstevníkům z Ostravy 2:3.

„V mládežnických kategoriích nemám ve zvyku stěžovat si na rozhodčí a házet na ně naše nezdary. Tentokrát ale udělám výjimku, protože o bod jsme byli okradeni,“ věděl po utkání zlínský trenér Radek Matulík, jenž za protesty vůči sudímu viděl ke konci utkání dvě žluté karty krátce po sobě.

Jeho svěřenci za stavu 2:2 odehráli kolenem balon svému brankáři, který jej chytil do rukavic. To dle fotbalových pravidel lze a není to považováno za malou domů, podobně jako třeba nahrávka hlavou vlastnímu brankáři. Hlavní sudí nedělního zápasu ale připískl Ostravě nepřímý volný kopu ze vzdálenosti 14 metrů, který hosté využili a strhli vítězství na svoji stranu.

„Vůči klukům to bylo hodně nesportovní a nespravedlivé. Odehráli jsme velmi dobrý druhý poločas, vstřelili jsme dvě branky a utkání spělo k zasloužené remíze. Místo toho jsme vyšli naprázdno, nicméně předvedeným výkonem kluci ukázali, že jdeme po správné cestě,“ poukázal zlínský kouč.

Ostrava sice měla balon více na svých kopačkách a hlavně v první půli působila fotbalovějším dojmem, do šancí jí ale žlutomodří příliš nepouštěli. „Takticky to zvládli kluci velmi dobře,“ chválil Radek Matulík. Ve druhé půli Ostrava ještě zvýšila agresivitu a nakonec dotlačila balon do sítě. Podruhé využila zaváhání ve zlínské rozehrávce. Žlutomodří ovšem nesložili zbraně a i díky standardním situacím a velkému úsilí srovnali krok. „Hlavně za tuto pasáž jsem na kluky hrdý. Bohužel to nakonec nestačilo,“ zopakoval zlínský kouč.

VÝSLEDEK – 23. KOLO MSDL: FC ZLÍN “16“ – FC BANÍK OSTRAVA “16“ 2:3 (0:0). Branky: 72. Šmédek Michal, 86. Sotolář Marek – 51. Tončík Simon. 69. a 90. Jurásek Patrik. Rozhodčí: Poláček David – Kostelník Tomáš, Schlimbach Jakub. Diváci: 78.