Devatenáctka ševců na třetí výhru v řadě nedosáhla

Devatenáctka ševců měla po první půli duelu 21. kola nejvyšší celostátní soutěže starších dorostenců nakročeno ke třetí výhře v řadě, jenomže hosté z Brna třemi góly po změně stran výsledek otočili. Žlutomodří již dokázali pouze snížit na konečných 2:3.

„Z výsledku jsem zklamaný. V první půli jsme přitom hráli opravdu dobře a zaslouženě jsme šli do vedení,“ vrátil se k úvodnímu dějství zlínský trenér Jaroslav Matějíček. Žlutomodří byli aktivní, úvodní šance Ondrouška sice ještě brankou neskončila, svoji druhou příležitost již ovšem po přihrávce Tomáše Hellebranda zužitkoval. V další slibné pozici pak Petruta trefil břevno brněnské brány.

„Ve druhé půli jsme ovšem ustoupili od naší hry, byli jsme pasivní, a protože se nám to stalo už poněkolikáté, bude potřeba si o tom pohovořit,“ zdůraznil zlínský kouč. Vyrovnání zařídil Švancara, jemuž nechali domácí hráči příliš mnoho času a prostoru na hraně šestnáctky, odkud zamířil přesně k tyči. O vyrovnání se postaral ten samý hráč proměněnou penaltou, které předcházel střet zlínského gólmana s hrotovým útočníkem Brna.

V závěru pak pečetil hostující výhru utěšenou střelou do šibenice Polák. V samotném závěru už pouze Štefan snížil, ale na vyrovnání žlutomodrým čas nezbyl. „Ani my jsme nebyli ve druhé půli zcela bez šancí, byly tam okamžiky, kdy jsme mohli znovu odskočit nebo vyrovnat, ale soupeř byl nebezpečnější, zatímco my jsme se dostávali spíše jen k rychlým brejkům. Celkově jsme podali ve druhém poločase mnohem horší výkon než v první půli, za což jsme byli potrestáni,“ konstatoval Jaroslav Matějíček.

VÝSLEDKY – 21. KOLO CDL: FC ZLÍN “19“ – FC ZBROJOVKA BRNO “19“ 2:3 (1:0). Branky: 42. Ondroušek Jakub, 90. Štefan Jiří – 56. a 76. z pen. Švancara Daniel. Rozhodčí: Julínek Jiří – Zelený Martin, Vlk Ondřej. Diváci: 50. Sestava Zlína: Kaňok – Frolek, Hvozdenský (81. Jeřábek), Dorňák (61. Vörös), Branecký, Hellebrand T. (68. Štefan), Ondroušek (68. Hordiienko), Petruta, Marcaník, Grygera, Nevěřil (81. Tomaštík).