Zlínské dorostenky v další zimní přípravě přehrály Hlučín

Během uplynulé neděle zajížděla dívčí juniorka ševců do Hlučína, kde se střetla s novým, neznámým soupeřem – místní juniorkou hrající krajskou Moravskoslezskou soutěž. A děvčata ve žlutomodrém byla úspěšná!

První poločas přitom nebyl z hostující strany herně vůbec dobrý. Zlínské fotbalistky kazily spoustu nahrávek svou nepřesností a hlavně špatným zpracováním a prvním dotekem. Toho mohly využít hráčky Hlučína, které svým dostupováním dostávaly hostující hráčky do chyb. Čtvrthodiny před koncem prvního poločasu však došlo na straně juniorek ševců k vystřídání a obě nově příchozí hned dostaly Zlín do vedení – 0:2.

První branku dala Medková, jež po rohovém kopu byla důrazná ve vápně a míč uklidila do branky. Vzápětí skóre zvýšila Dohnalová svým zaběhnutím za obranu a samostatný únik zakončila gólově. V posledních minutých si ovšem zlínská obrana nevybrala dobrou chvilku a po chybě v nedostoupení umožnila Hlučínu skórovat na průběžných 1:2 za první poločas.

Po změně stran zkusila hostující střídačka i změnu rozestavení a došlo i ke změnám v sestavě. Nová útočná dvojice byla ve hře dopředu aktivní. Připravila si několik slibných a pěkných akcí k zakončení, nicméně z toho padla jen jedna branka Varmužové. „Neustále nás trápí koncovka a neproměňování šancí,“ posteskla si jedna ze zlínských trenérek Edita Novosadová.

Po několika neúspěšných pokusech nakonec skóre završila na konečných 1:4 Průchová po pěkné střele do šibenice. „Všechny hráčky si dnes zahrály minimálně poločas. Dostaly prostor i holky po zranění nebo delší absenci, aby si zvyšovaly herní minutáž,“ informovala zlínská trenérka.

Od 6. do 10. března absolvují juniorky ševců herní soustředění v Uherském Brodě spolu s ženami. Na soustředění se pokusí zapracovat na herních věcech a nedostatcích, které se objevovaly v dosavadních přípravných utkáních.

VÝSLEDEK – příprava: Hlučín WU18 – FC Zlín WU18 1:4 (1:2). Branky Zlína: Medková, Dohnalová, Varmužová, Průchová.