Patnáctka ševců s Líšní remizovala, čtrnáctka uzavřela podzim porážkou

Patnáctka ševců se rozloučila v závěrečném podzimním kole domácí remízou 1:1. V souboji dvou nejhorších týmů soutěže sice žlutomodří vedli nad Líšní, hosté z Brna však dokázali vyrovnat. Čtrnáctka ševců dopadla ještě hůře. Nezvládla druhý poločas a prohrála 1:3.

Patnáctka ševců měla možnost odpoutat se výrazněji od posledního týmu soutěže, ale této příležitosti nevyužila. Dobrý začátek potvrdili domácí borci vedoucím gólem, Líšni se však povedlo po půlhodině hry vyrovnat. Více toho již žlutomodří směrem dopředu nevymysleli a na jaře se musí připravit na tuhý boj o záchranu. „V důležitém utkání jsme doma dva body ztratili,“ mrzelo zlínského trenéra Milana Hanka.

Čtrnáctka ševců sice existenční starosti řešit nemusí a má k dobru i pár příček oproti svým o rok starším kolegům, nicméně i ona si jistě závěr podzimu představovala jinak. Proti Líšni zvládla obstojně úvodní dějství, po němž šla do vedení, jenomže ve druhé půli se soupeř z Brna zvedl a třemi góly výsledek otočil na svoji stranu.

„Utkání se mi nehodnotí dobře. První poločas byl z naší strany výborný, dostali jsme se do vedení a měli další šance, abychom vedení navýšili. Bohužel se tak nestalo. Vstup do druhé půlky se nám též povedl a opět jsme byli na míči, ale nebyli jsme nebezpeční směrem dopředu. Naopak Líšeň udeřila ze standardky a dvou brejků. Bavíme se o tom pořád dokola a stále se to opakuje. Máme teď prostor si vše vyhodnotit a přes zimní pauzu na všem pracovat,“ uvedla zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

VÝSLEDKY – 16. KOLO MSŽL: FC ZLÍN “15“ – SK LÍŠEŇ “15“ 1:1 (1:1). Branky: 13. Brambor Tomáš – 30. Zelníček Filip. Rozhodčí: Pavlica Jiří – Smýkal Miroslav, Zpěvák Petr. Diváci: 50.

FC ZLÍN “14“ – SK LÍŠEŇ “14“ 1:3 (1:0). Branky: 21. Herián Šimon – 56. Kubát Daniel, 65. Olt Tobias, 71. Pašek David. Rozhodčí: Smýkal Miroslav – Pavlica Jiří, Zpěvák Petr. Diváci: 60.