Zlínské fotbalistky se loučily s druholigovým ročníkem na Letné porážkou s Teplicemi

Bylo to důstojné rozloučení s celou sezonou, ale bohužel minimálně na rok i s celou II. ligou. Zlínské fotbalistky měly již před závěrečným kolem nadstavbové skupiny o sestup jistý pád o soutěž níž, a tak ani těsná porážka 2:3 se zachráněnými Teplicemi již nemohla změnit nic na tom, že druholigový nováček míří zpět do MSFL.

Utkání mělo slavnostní úvod: žlutomodré holky na trávník přivedla v roli kapitánky Edita Novosadová, která se tímto zápasem rozloučila s kariérou aktivní hráčky. V tomto ročníku II. ligy sice moc minut nenahrála, ale vždy byla připravená kdykoliv v případě potřeby nastoupit. S fotbalem nekončí: bude i nadále působit v roli trenérky týmu juniorek.

Protože již o výsledek tolik nešlo, domácí trenérská dvojice od začátku na hřiště poslala v sestavě některé hráčky, které dosud většinou čekaly na lavičce na svou příležitost. Na hře to ale nebylo vidět, domácí ženy dobře kombinovaly ve středu hřiště a získaly územní převahu, která ale končila před šestnáctkou Teplic.

Domácí gólmanka Michaela Matlachová musela již v 5. minutě vytáhnout skvělý zákrok, když střelu směřující do růžku branky vytěsnila na roh. První šance žlutomodrých žen přišla ve 28. minutě, kdy si Sára Korvasová narazila míč s Vendulou Machů, avšak hostující gólmanka vyrazila její střelu na roh.

Teplice svou další šanci již využily: domácí obrana si po rohu počínala nedůrazně a stejně jako v posledním utkání v Teplicích téměř ze stejné situace otevřela skóre Tereza Hoffmannová. Když už to vypadalo, že hostující ženy půjdou do kabin s jednogólovým náskokem, vzala si míč před šestnáctkou Teplic Vendula Machů, obešla dvě protihráčky a střelou pod břevno vyrovnala na 1:1.

Do druhého poločasu nastoupily ve žlutomodrém dresu hned čtyři nové hráčky. Územní převaha domácích žen pokračovala, gól byl několikrát na spadnutí. Nejblíže k němu byla hned ve 47. minutě Tereza Bartlová, kterou našla volnou v šestnáctce Vendula Machů, ale míč skončil nad brankou Teplic. To teplické ženy využily hned svou druhou šanci ve druhé půli. Nejprve v 59. minutě po rohu poslala hráčka Teplic dorážku vedle branky, avšak nejlepší hráčka hostujícího týmu Lenka Galbavá se hned o minutu později nemýlila a po pěkném uvolnění překonala střídající Elišku Zelinkovou.

Zlínské ženy pokračovaly ve snaze o vyrovnání. Nebezpečné byly zejména trestné kopy, které zahrávala Nela Ševčíková: po jednom z nich se v dobré pozici nevydařila střela Magdě Žalkové. A po jednom z rohů poslala nad branku odražený míč i Natálie Možíšová v 78. minutě. Na druhé straně po útoku Teplic po křídle zvýšila na 3:1 hlavou opět Tereza Hoffmannová. Domácí ženy i nadále bojovaly a nakonec se jim podařilo alespoň snížit v 90. minutě, když si na přihrávku Nely Ševčíkové za obranu naběhla Vendula Machů.

Žlutomodré holky tak prohrály potřetí za sebou o gól a s II. ligou se minimálně na rok loučí. Avšak nemají se za co stydět, sehrály řadu dobrých zápasů a nasbíraly spoustu zkušeností. Doplatily na neproměňování šancí, a také jim nenahrálo do karet to, že týmy FC Praha a FK Teplice hrály v Olomouci vždy již s jistotou záchrany, a poslaly tam proto víceméně rezervní týmy a umožnily Hanačkám lacino získat body.

VÝSLEDEK – 6. KOLO II. LIGY ŽEN, skupina o sestup: FC TRINITY Zlín – FK Teplice 2:3 (1:1). Branky: 45. a 90. Machů – 32. a 86. Hoffmannová, 60. Galbavá. Rozhodčí: Čampišová Natálie – Uhlířová Marie, Navrátilová Zuzana. Diváci: 80. Sestava Zlína: Matlachová (46. Zelinková) – Martináková (46. Vyvlečková), Možíšová, Petra Ševčíková, Hrubá (46. Zichová) – Machů, Nela Ševčíková, Korvasová, Bartlová (57. Žalková), Novosadová (46. Čípová) – Illéšová.